MŚ U-20: Włosi remisują, wygrana Ekwadoru

Reprezentacja Włoch U-20

W środę poznaliśmy ostateczne rozstrzygnięcia w grupie B. Rywalizację na pierwszym miejscu zakończyła reprezentacja Włoch, która bezbramkowo zremisowała z drugą w tabeli Japonią. Ważne zwycięstwo odniósł natomiast Ekwador, który skromnie 1:0 ograł Meksyk.

Włosi z Japonią bez bramek

Obie drużyny przystępowały do spotkania ze świadomością, że zadowoli ich remis. Włosi zapewniliby sobie w ten sposób pierwsze miejsce w tabeli, natomiast reprezentacja Japonii drugą lokatę.

Spotkanie nie było wielkim widowiskiem. Obie drużyny miały swoje okazje, ale ostatecznie kibice nie doczekali się goli. Najlepszą okazję zmarnował Hiroki Ito, który w 11. minucie zmarnował rzut karny. Dobrą interwencją popisał się Carnesecchi.

Włochy – Japonia 0:0

Włochy – Frattesi
Japonia – Mikuni

Włochy: Carnesecchi – Candela, Bettella (46′ Gabbia), Buongiorno – Gori (88′ Pinamonti), Frattesi, Colpani (71′ Esposito), Tripaldelli – Olivieri – Capone, Alberico

Japonia: Wakahara – Sugawara, Mikuni, Kobajasi, Higasi – K. Saito (78′ Suzuki), Ito, M. Saito, Jamada – Nisikawa (86′ Hara), Tagawa (21′ Nakamura)

Ekwador z awansem z trzeciego miejsca

Pojedynek w Gdyni świetnie ułożył się dla reprezentacji Ekwadoru, który już w 12. minucie wyszedł na prowadzenie. Po zagraniu Exona Vallecilli do siatki trafił Gonzalo Plata. Jak się później okazało była to jedyna bramka tego spotkania.

Wszystko wskazuje na to, że Ekwador znajdzie się wśród czterech drużyn z trzecich miejsce, które zagrają w fazie pucharowej.

Ekwador – Meksyk 1:0 (1:0)