MŚ U-20: Polska z awansem do 1/8 finału

Jacek Magiera

Piłkarska reprezentacja Polski w swoim ostatnim meczu w fazie grupowej mistrzostw świata do lat 20 zremisowała w Łodzi z Senegalem 0:0. Jednocześnie w kolejnej fazie rozgrywek znalazły się obie drużyny.

Biało-czerwoni przystępowali do swojej potyczki, chcąc wywalczyć minimum remisu, który dałby ekipie Jacka Magiery awans do kolejnej fazy rozgrywek. Takie rozstrzygnięcie byłoby też korzystne dla ekipy z Czarnego Lądu, co sprawiało wrażenie, że najbardziej prawdopodobny w środowym boju z udziałem obu ekip był podział punktów.

Pierwsza groźna akcja miała miejsce w 30. minucie, gdy na strzał z dystansu pozwolił sobie Dia N’Diaye. Ostatecznie jednak próba senegalskiego zawodnika nie dała efektu w postaci gola. Odpowiedź polskiej drużyny miała miejsce 120 sekund później, gdy ładnym strzał popisał się Jakub Bednarczyk, ale bez efektu.

Tymczasem w 41. minucie Biało-czerwoni mogli odetchnąć z ulgą, gdy piłka po próbie rywali z rzutu wolnego trafiła w słupek. Tym samym na przerwę reprezentacje Senegalu i Polski udały się z bezbramkowym remisem, który nie był na rękę Kolumbijczyków.

Po zmianie stron sytuacji strzeleckich z obu stron było jak na lekarstwo. Ostatecznie do końca zawodów wynik spotkania się nie zmienił, więc ze zwycięstwa w grupie A mogli cieszyć się podopieczni Youssoupha Dabo, z kolei polska ekipa zakończyła fazę grupową na trzeciej pozycji z dorobkiem czterech “oczek”.

Senegal – Polska 0:0