MŚ U-20: Kolumbia gra dalej

Piłkarze reprezentacji Kolumbii na MŚ U-20

W mecz grupy A mistrzostw świata do lat 20 piłkarska reprezentacja Kolumbii pewnie 6:0 pokonała Tahiti. Taki stan rzeczy sprawił, że Angulo i spółka znaleźli się w kolejnej fazie rozgrywek.

Team z Ameryki Południowej przystępował do swojego starcia, mając los w swoich nogach. Wszystko dlatego, że wygrana Kolumbii w środowy wieczór dawała jej przepustkę do kolejnej fazy rozgrywek, nawet gdyby Polska wywalczyła z drużyną z Afryki minimum punkt.

Jednostronny przebieg miał bój toczony na Arena Lublin, gdzie wynik rywalizacji został otwarty bardzo szybko, bo już w dziewiątej minucie. Na listę strzelców wpisał się Luis Sinisterra, kierując piłkę do siatki rywali po uderzeniu głową. Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie Kolumbijczyków, pokonując tym razem na raty golkipera rywali.

Tymczasem jeszcze przed przerwą dwa ciosy Tahiti zadał Cucho Hernandez, rozstrzygając tym samym losy spotkania. Zawodnik reprezentujący na co dzień barwy SD Hueski najpierw popisał się celnym uderzeniem z lewej nogi, a chwilę później zdobył bramkę na 4:0 po pięknym strzale z rzutu wolnego.

Po zmianie stron Cucho Hernandez podwyższył wynik rywalizacji w 72. minucie, wykorzystując dośrodkowanie Ivana Angulo. Ostatnie słowo należało natomiast do Deibera Caicedo, który tuż przed końcem spotkania ustalił jego rezultat na 6:0.

Kolumbia – Tahiti 6:0 (4:0)

1:0 Sinisterra 9′
2:0 Sinisterra 37′
3:0 Cucho Hernandez 39′
4:0 Cucho Hernandez 43′
5:0 Cucho Hernandez 72′
6:0 Caicedo 87′