Koniec ery w futbolu reprezentacyjnym. Zmiana warty w Urugwaju

Oscar Tabarez
Pressfocus Na zdjęciu: Oscar Tabarez

Oscar Tabarez, który prowadził Urugwaj przez ostatnie 15 lat, nie będzie już dłużej odpowiadał za wyniki tego kraju, poinformowała federacja.

  • Urugwajska federacja piłki nożnej ogłosiła komunikat, którego można było się spodziewać
  • Z posadą selekcjonera pożegnał się Oscar Tabarez
  • 74-letni szkoleniowiec odpowiadał za wyniki Urugwaju łącznie przez 17 lat

Zmiana warty w Urugwaju

Przez ostatnie kilkanaście lat przyzwyczailiśmy się do tego, że Urugwaj to silny zespół nie tylko w Ameryce Południowej, ale również na świecie. La Celeste kwalifikowali się bowiem na każdy kolejny mundial, gdzie często osiągali wyniki ponad stan. To zasługa Oscara Tabareza.

Nazywany El Maestro 74-letni szkoleniowiec pierwszy raz objął Urugwaj w 1988 roku. Selekcjonerem La Celeste był przez dwa lata. W tym okresie awansował z kadrą na mundial w 1990 roku oraz zdobył srebrny medal na Copa America. Następnie wrócił do futbolu klubowego. Odpowiadał za wyniki Milanu, czy Cagliari.

W marcu 2006 roku Oscar Tabarez ponownie wziął odpowiedzialność za kadrę Urugwaju. Druga kadencja obfitowała w sukcesy. La Celeste wygrali Copa America w 2011 roku, a rok wcześniej dotarli do półfinału mistrzostw świata w RPA. Do niedawna El Maestro mógł chwalić się faktem, że jest najdłużej pracującym obecnie selekcjonerem drużyny narodowej na świecie. Sytuacja zmieniła się po sobotnim komunikacie.

Urugwajska federacja piłki nożnej postanowiła rozwiązać kontrakt z Oscarem Tabarezem, który obowiązywał do 31 lipca 2022 roku. Urugwaj spisywał się bowiem bardzo słabo w trwających eliminacjach do przyszłorocznych mistrzostw świata. Czarę goryczy przelała porażka 0:3 z Boliwią. Na cztery spotkania przed końcem, La Celeste zajmują siódme miejsce w tabeli, ale do miejsca dającego awans tracą tylko punkt.

Czytaj także: FIFA opublikowała nowy ranking. Wyraźny spadek reprezentacji Polski

Komentarze