FIFA opublikowała nowy ranking. Wyraźny spadek reprezentacji Polski

Piłkarze reprezentacji Polski
Pressfocus Na zdjęciu: Piłkarze reprezentacji Polski

Reprezentacja Polski w najnowszym rankingu FIFA zaliczyła spadek aż o cztery lokaty. Regres zanotowali także aktualni mistrzowie Europy.

  • FIFA opublikowała nowy ranking
  • Najnowsze zestawienia zostało zaktualizowane o listopadowe mecze
  • Reprezentacja Polski spadła w rankingu o cztery miejsca

Kolejna konsekwencja porażki z Węgrami

W kalendarzu reprezentacji Polski na ostatnie zgrupowanie w 2021 roku znalazły się dwa mecze. W listopadzie biało-czerwonych czekały dwa spotkania kończące eliminacje do przyszłorocznych mistrzostw świata. Kadra Paulo Sousy mierzyła się z Andorą i Węgrami.

Pierwszy listopadowy pojedynek zakończył się pomyślnie dla reprezentacji Polski. Biało-czerwoni pokonali Andorę 4:1 i zapewnili sobie grę w barażach o mundial. Trzy dni później Polacy walczyli o rozstawienie w losowaniu baraży. Podopieczni Paulo Sousy potrzebowali minimum remisu w meczu z Węgrami. Biało-czerwoni nie zdołali jednak wywiązać się z zadania, ponieważ przegrali 1:2.

Konsekwencją porażki w poniedziałkowym starciu jest fakt, że Polacy nie będą rozstawieni w barażach i mogą trafić na Włochów, czy Portugalię. Ponadto Polski Związek Piłki Nożnej stracił możliwość na zyskanie kilkunastu milionów złotych z tytułu grania meczu w naszym kraju. To jednak nie wszystko.

FIFA opublikowała najnowszy ranking, który został zaktualizowany po listopadowych meczach. Poprzednio Polska zajmowała miejsca numer 23. Teraz spadła jednak o cztery lokaty i jest na 27. pozycji. Do zmian nie doszło w pierwszej trójce. Wciąż przewodzi Belgia, która wyprzedza Brazylię oraz Francję. Z czwartego na szóste miejsce spadła kadra Włoch, która zremisowała dwa spotkania i o mundial walczyć będzie w marcowych barażach.

Czytaj także: Kwiatkowski: wiedzieliśmy, jak ważny był mecz z Węgrami [WIDEO]

Komentarze