Julian Nagelsmann zaskoczył taktycznie. Zmienił pozycje kluczowego piłkarza

Julian Nagelsmann ocenił w rozmowie z niemieckim "Sky" występ Kai'a Havertza na nowej pozycji. Zawodnik Arsenalu zagrał w meczu z Turcją jako lewy obrońca.

Kai Havertz
Obserwuj nas w
IMAGO / Uwe Koch Eibner / Pressefoto Na zdjęciu: Kai Havertz
  • Julian Nagelsmann zmienił pozycję Kai’a Havertz’a na boisku
  • Ofensywny piłkarz wystąpił w meczu z Turcją jako lewy obrońca
  • Reprezentacja Niemiec przegrała 2-3 z Turcją

Kai Havertz zagra jako lewy obrońca na Euro

Julian Nagelsmann postanowił podjąć niekonwencjonalną decyzję. Podczas wczorajszego meczu towarzyskiego pomiędzy reprezentacją Niemiec i Turcji, Kai Havertz wystąpił jako lewy obrońca. Selekcjoner niemieckiej kadry uważa, że jest to duża szansa dla piłkarza na odegranie kluczowej roli w nadchodzących Mistrzostwach Europy. Ostatecznie podopieczni byłego trenera Bayernu przegrali na własnym stadionie 2-3 z reprezentacją Turcji.

– Nie postrzegam tego, jako ryzyka dla niego. To bardzo duża szansa na to, żeby odegrał kluczową rolę podczas Euro – powiedział Nagelsmann w rozmowie z niemieckim Sky.

– Kai powiedział, że chce to zrobić, chce spróbować. Jak na pierwszy mecz w nowej roli poradził sobie wyjątkowo dobrze – dodał.

Kai Havertz jest zawodnikiem Arsenalu Londyn. Na boiskach Premier League występuję jako napastnik bądź ofensywny pomocnik. W tym sezonie zagrał w 12 spotkaniach dla “The Blues”, w których strzelił jedną bramkę oraz zaliczył asystę.

POLECAMY TAKŻE

Komentarze