Reprezentacja Włoch nie będzie świętować na ulicach Rzymu

Piłkarze reprezentacji Włoch

Reprezentacja Włoch w niedzielny wieczór pokonała Anglię w finale Mistrzostw Europy, który odbył się na Wembley. NAa poniedziałek jest zaplanowana wizyta triumfatorów Euro 2020 w Pałacu Kwirynalskim z Prezydentem Włoch Sergio Mattarellą. W każdym razie na ulicach Rzymu nie będzie miała miejsca parada z Pucharem Henriego Delaunaya.

• Reprezentacja Włoch po wygraniu Mistrzostw Europy zaczyna oficjalne spotkania w Italii
  • Piłkarze i sztab szkoleniowy Squadra Azzurra spotkają się z władzami państwowymi
  • Nie dojdzie do skutku parada zwycięzców na ulicach Rzymu

Reprezentacja Włoch po zasłużonym triumfie

Reprezentacja Włoch wygrała w niedzielę po raz drugi w historii Mistrzostwa Europy. Squadra Azzurra dokonała tego jako zespół, który wygrał na turnieju wszystkie spotkania, w tym dwa po serii rzutów karnych i jedno po dogrywce.

Podopieczni Roberto Manciniego pokonali Synów Albionu w konkursie jedenastek 3:2. Z kolei w podstawowym czasie i po dogrywce miał miejsce rezultat 1:1. Drużyna wróciła do Rzymu w poniedziałek rano, będąc przywitaną przez 200 kibiców na lotnisku Fiumicno. Z kolei na 17:00 jest zaplanowane spotkanie zespołu i sztabu szkoleniowego z prezydentem Italii.

Premier Włoch Mario Draghi spotka się również z mistrzami Europy w Palazzo Chigi, siedzibie Rady Ministrów i oficjalnej rezydencji premiera. Jak natomiast informuje Sky Sport Italia, nie dojdzie do skutku parada zwycięzców Euro 2020, aby uniknąć masowych zgromadzeń. Lokalne władze nie wyraziły zgody na świętowanie sukcesu na ulicach stolicy Włoch.

Ciekawostką jest natomiast fakt, jak wyglądała celebracja sukcesu po mundialu w 2006 roku. Wówczas na ulicach Rzymu pojawiło się ponad milion ludzi, chcących świętować z drużyną wygranie mistrzostw świata po finale z Francją.