Oficjalnie: Bielsa wrócił na ławkę trenerską

Urugwajski Związek Piłki Nożnej w nocy z poniedziałku na wtorek poinformował o zatrudnieniu Marcelo Bielsy. Były selekcjoner reprezentacji Argentyny ma poprowadzić nowy zespół co najmniej do Mistrzostw Świata w 2026 roku.

Marcelo Bielsa
PressFocus Na zdjęciu: Marcelo Bielsa
  • Marcelo Bielsa został nowym selekcjonerem reprezentacji Urugwaju
  • Argentyńczyk przez ponad rok pozostawał bezrobotny
  • 67-latek ma poprowadzić zespół do kolejnego mundialu

Bielsa po ponad roku wraca do zawodu

To już oficjalne. Marcelo Bielsa po ponadrocznej przerwie wrócił do zawodu trenera, a konkretnie – selekcjonera. Urugwajski Związek Piłki Nożnej poinformował, że 67-latek przejmie tamtejszą kadrę narodową po Marcelo Brolim, który tymczasowo pełnił tę funkcję po zwolnieniu Diego Alonso.

Bielsa podpisał kontrakt, wiążący go z reprezentacją z Ameryki Południowej co najmniej do Mistrzostw Świata w 2026 roku. Rolą nowego trenera będzie zbudowanie zespołu po zakończeniu karier międzynarodowych takich gwiazd, jak choćby Luis Suarez.

Ostatnią pracą Argentyńczyka było prowadzenie w Leeds United w latach 2018-2022. W przeszłości pracował już jednak w roli selekcjonera. Robił to zarówno dla reprezentacji Argentyny, jak i Chile. W 2004 roku sięgnął z Albicelestes po złoty medal igrzysk olimpijskich. Teraz przyszedł czas na wyzwanie jako selekcjoner kadry Urugwaju.

Czytaj więcej: To dlatego PSG chce się pozbyć Verrattiego.

Komentarze