Prezes brazylijskiej federacji przyleci do Europy w poszukiwaniu selekcjonera

Prezydent brazylijskiej federacji, Ednaldo Rodrigues, w przyszłym miesiącu odwiedzi Europę, gdzie będzie szukał nowego selekcjonera, który zastąpi Tite. Carlo Ancelotti jest numerem jeden na liście.

Carlo Ancelotti
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Carlo Ancelotti
  • Ancelotti cały czas jest łączony z posadą selekcjonera reprezentacji Brazylii
  • Prezes brazylijskiego związku piłki nożnej zaplanował podróż do Europy
  • Ednaldo Rodrigues ma zjawić się na Starym Kontynencie w przyszłym miesiącu

Brazylijczycy przekonają Ancelottiego? Poszukiwania selekcjonera

Jak donosi “UOL Esporte”, Carlo Ancelotti cały czas znajduje się na pierwszym miejscu brazylijskiej federacji, jeśli chodzi o nowego selekcjonera Canarinhos. Prezes tamtejszego związku piłki nożnej Ednaldo Rodrigues w przyszłym miesiącu ma przylecieć do Europy.

Celem 69-latka ma być znalezienie nowego opiekuna reprezentacji Brazylii, przy czym na szczycie listy kandydatów wciąż widnieje nazwisko Carlo Ancelottiego. Włoski szkoleniowiec jest szczęśliwy w Realu Madryt, ale brak sukcesów w tym sezonie nie pozwoli mu zachować posady.

Kanarki pozostają bez selekcjonera od grudnia 2022 roku, kiedy to po nieudanych mistrzostwach świata rozstano się z Tite. Tymczasowym opiekunem Canarinhos jest Ramon Menezes.

Kontrakt Carlo Ancelottiego z Królewskimi wygasa 30 czerwca 2024 roku. Włoch ma wielkie doświadczenie – pracował w każdej z topowych lig, gdzie sięgał po mistrzostwo, choć dotychczas nie miał okazji samodzielnie prowadzić kadry narodowej.

  • Czytaj więcej:
Zaskakująca decyzja Neymara ws. przyszłości
Neymar

PSG ma problem, Neymar nigdzie się nie rusza Paris Saint-Germain podczas najbliższego letniego okienka transferowego chciało przeprowadzić rewolucję kadrową i pozbyć się m.in. Neymara. Jak przekazuje David Ornstein na łamach “The Athletic”, sam piłkarz ma zgoła odmienne plany, ponieważ jego intencją jest pozostanie w Paryżu. Co więcej, umowa Brazylijczyka z PSG wygasa dopiero w 2027

Czytaj dalej…

Komentarze