Inter górą w meczu pełnym zwrotów akcji, Juventus kończy sezon z pustymi rękoma

Piłkarze Interu Mediolan

Inter Mediolan w finale Pucharu Włoch okazał się lepszy od Juventusu (4:2). Do wyłonienia zwycięzcy na Stadio Olimpico w Rzymie potrzebna była dogrywka, w której błysnął Ivan Perisić. Chorwacki zawodnik strzelił dwa gole, podcinając skrzydła Bianconerim. Prestiżowe trofeum mogli zatem wznieść podopieczni Simone Inzaghiego.

• Juventus po raz trzeci z rzędu musiał uznać wyższość Interu Mediolan
  • Nerazzurri wygrali Coppa Italia po raz pierwszy od 2011 roku
  • Bohaterem starcia na Stadio Olimpico został Ivan Perisić, który w dogrywce zdobył dwie bramki dla mediolańczyków

Inter z Pucharem Włoch

Juventus z Interem Mediolan mierzył się w środowy wieczór po raz czwarty w tym sezonie. Tym razem stawką starcia był finał Coppa Italia. Stara Dama przystępowała do potyczki, chcąc osiągnąć tego typu sukces po raz piętnasty w historii. O ósmy Puchar Włoch walczył natomiast team ze Stadio Giuseppe Meazza. Juve z Interem w finale Coppa Italia zagrało po raz pierwszy od 1965 roku.

Inter w pierwszych trzech kwadransach mocno zapracował, aby otrzymać mnóstwo pochwał za grę. Mediolańczycy już w siódmej minucie objęli prowadzenia w starciu na Stadio Olimpico za sprawą trafienia Nicolo Barelli, który pięknym strzałem otworzył wynik rywalizacji.

Juventus po przespanym pierwszym kwadransie spotkania przebudził się w okolicach 23 minuty. Najpierw bliski strzelenia gola był Paulo Dybala, a w 31. minucie okazję do zdobycia bramki miał Dusan Vlahović. Żadnemu z wymienionych nie udało się jednak wyrównać stanu rywalizacji przed przerwą.

Perisić bohaterem Nerazzurrich

W drugiej części meczu podopieczni Massimiliano Allegriego wzięli się solidniej do pracy i efekt przyszedł już w 50. minucie. Najpierw gola na 1:1 po piekielnie mocnym uderzeniu z dystansu strzelił Alex Sandro. Z kolei 120 sekund później bramkę na 2:1 dla Juventusu zdobył Vlahovic i kibice Interu mogli być w szoku.

Tymczasem w 78. minucie faulowany przez Leonardo Bonucciego w polu karnym turyńczyków został Lautaro Martinez i sędzia wskazał na wapno. Jedenastkę na gola po pewnym strzale wykorzystał Hakan Calhanoglu i mieliśmy rezultat 2:2. Jednocześnie obie ekipy musiały rozegrać 30-minutową dogrywkę.

W dodatkowym czasie rywalizacji bohaterem został Ivan Perisić. Rozgrywający kapitalny sezon Chorwat najpierw wykorzystał rzut karny podyktowany za przewinienie Matthijsa De Ligta na Stefanie De Vriju. Tymczasem w 102. minucie Perisić ustalił wynik spotkania na 4:2 i Inter pokonał Juventus po raz trzeci z rzędu, wygrywając prestiżowe trofeum.