Puchar Niemiec: pogromca Bayernu za burtą, Union rządzi w Berlinie – podsumowanie 1/8 finału

Piłkarze Borussii M'gladbach
Pressfocus Na zdjęciu: Piłkarze Borussii M'gladbach

W środę zostały rozegrane cztery spotkania 1/8 finału Pucharu Niemiec. Zmagania turniejowe rozpoczęły się od wielkiej niespodzianki. Drugoligowy Hannover pokonał Borussię M’gladbach. W pozostałych meczach przepustkę do ćwierćfinału wywalczyły RB Lipsk, Union Berlin i Freiburg.

Hannover wyrzucił z turnieju pogromcę Bayernu, Union lepszy od Herthy w derbach

Na chwilę trzeba zatrzymać się przy rywalizacji na HDI-Arenie. Hannover na własnym obiekcie rozbił Borussię M’gladbach (3:0), która w poprzedniej rundzie nie dała żadnych szans Bawarczykom. Mecz dla gospodarzy ułożył się jeszcze przed przerwą. Źrebaki schodziły do szatni z dwubramkową stratą, ale nie byli w stanie już tego odrobić. Na początku drugiej połowy Hannover strzelił następnego gola i utrzymał korzystny wynik do końca.

Sporo emocji dostarczyły również derby Berilna. Union rozpoczął strzelanie i wydawać się mogło, że po przerwie nic specjalnego się nie wydarzy. Tymczasem w kilka minut padły dwa gole samobójcze z obu stron. Gdyby tego było mało, Hertha po złapaniu kontaktu, znów dała wpakować sobie gola i zmniejszyła sraty dopiero w końcówce, ale było zbyt mało czasu, by walczyć o remis i rozstrzygnięcie zawodów w dogrywce.