Najpierw pokonali Bayern, a teraz finalistę. Sensacja w Pucharze Niemiec

Puchar Niemiec w tym sezonie jest pełny niespodzianek, a 1. FC Saarbrücken nie przestaje zadziwiać. Trzecioligowiec w 1/16 finału wyeliminował Bayern Monachium, natomiast w kolejnej rundzie pokonał finalistę poprzedniej edycji, Eintracht Frankfurt.

Puchar Niemiec: 1. FC Saarbrücken
IMAGO / Fussball-News Saarland Na zdjęciu: Puchar Niemiec: 1. FC Saarbrücken
  • O 1. FC Saarbrücken znowu jest głośno – podopieczni Rüdigera Ziehla sprawili sensację w Pucharze Niemiec
  • Trzecioligowiec po wyeliminowaniu Bayernu Monachium teraz pokonał finalistę poprzedniej edycji
  • Na Ludwigspark Stadion gospodarze wygrali 2:0, oba gole strzelając w drugiej połowie

Puchar Niemiec. Kapitalna postawa trzecioligowej drużyny

Eintracht Frankfurt nie miał prawa lekceważyć rywala, którego los przydzielił mu w 1/8 finału Pucharu Niemiec. Finalista edycji 2022/23 (w decydującym meczu Orły przegrały 0:2 z RB Lipsk) trafił na 1. FC Saarbrücken, a więc na ekipę, która w poprzedniej rundzie wyeliminowała… Bayern Monachium. Trzecioligowiec strzelił gola i zapewnił sobie awans w szóstej minucie doliczonego czasu gry.

Tym razem kibice zgromadzeni na Ludwigspark Stadion nie musieli drżeć o wynik aż do ostatnich sekund. W 64. minucie ekipa z Saarbrücken za sprawą Kaia Brunkera wyszła na prowadzenie, które podwyższyła kwadrans później – na listę strzelców wpisał się Luca Kerber. Na dodatek w 83. minucie Noel Futkeu obejrzał bezpośrednią czerwoną kartkę, więc Eintracht do końca meczu musiał grać w osłabieniu.

Tym samym podopieczni trenera Rüdigera Ziehla mają na rozkładzie kolejnego rywala z Bundesligi. Kto teraz stanie na drodze drużyny z Saary? Ekipa z trzeciego poziomu rozgrywkowego już dobitnie pokazała, że nie boi się nikogo.