Hit dla Stuttgartu, pogromcy Bayernu sprawili kolejną niespodziankę – środa z DFB Pokal

Wyniki 1/8 finału Pucharu Niemiec. Na środę zaplanowano cztery spotkania w tych rozgrywkach. Prezentujemy komplet rezultatów oraz strzelców goli.

Piłkarze Stuttgartu
IMAGO / Sportfoto Rudel Na zdjęciu: Piłkarze Stuttgartu
  • Za nami środa w Pucharze Niemiec
  • W akcji zobaczyliśmy m.in. Bayer Leverkusen, Eintracht Frankfurt czy Borussię Dortmund
  • Sprawdź wyniki poszczególnych spotkań i strzelców goli

Puchar Niemiec. Borussia Dortmund odpada, piłkarze Xabiego Alonso wykonali plan

W środę kibice niemieckiej piłki mogli obejrzeć cztery spotkania w ramach 1/8 finału DFB Pokal. Niespodziewanie z rozgrywkami pożegnała się ekipa Eintrachtu Frankfurt, która uległa Saarbrucken. To nie pierwsza sensacja z ich udziałem – w poprzedniej rundzie zdołali wyeliminować Bayern Monachium.

Spotkanie na BayArena przyniosło dość sporo emocji, a przede wszystkim mnóstwo radości z gry maszyny Xabiego Alonso. Rywalizacja rozpoczęła się wyśmienicie dla gospodarzy, którzy już po 28. minutach mieli dwubramkową przewagę. Niespodziewanie w 83. minucie kontaktowego gola strzelił Sebastian Klaas. Jednak ostatnie uderzenie w tym meczu należało do Bayeru Leverkusen, a konkretnie Patrika Schicka.

Mecz VfB Stuttgart z Borussią Dortmund zakończył się małą niespodzianką. Piłkarze Sebastiana Hoenessa pokonali na własnym obiekcie wicemistrza Niemiec 2:0. W 56. minucie wynik starcia otworzył niezawodny Serhou Guirassy, a kilkanaście minut później rezultat ustalił Silas Wamangituka. Podopieczni Edina Terzicia nie zdołali odpowiedzieć na dwa ciosy gospodarzy, którzy zasłużenie awansowali do ćwierćfinału.

Puchar Niemiec: wyniki środowych spotkań 1/8 finału

Bayer Leverkusen – Paderborn 3:1

Boniface (12′), Palacios (28′), Schick (87′) – Klaas (83′)

FC Saarbrucken – Eintracht Frankfurt 2:0