Puchar Króla: Atletico za burtą

Diego Simeone

Real Sociedad w środowy wieczór gościł na swoim stadionie Atletico Madryt w meczu 1/8 finału Copa del Rey. Stołeczna ekipa przystępowała do potyczki w roli faworyta, ale się z niej nie wywiązała. Los Colchoneros rozczarowali i przegrali z Baskami (0:2).

• Podopieczi Diego Simeone sensacyjne odpadli z krajowego pucharu
  • Atletico Madryt przegrało na Reale Arena z Realem Sociedad
  • Stołeczna ekipa doznała drugiej porażki z rzędu na przestrzeni tygodnia

Atletico Madryt w dołku

Real Sociedad przystępował do starcia z Los Colchoneros z jasnym celem, którym było trzecie z rzędu zwycięstwo, licząc wszystkie rozgrywkie. Poprzeczka przed Baskami została jednak zawieszona wysoko, bo Atletico chciało wrócić za wszelkę cenę na ścieżkę zwycięstw po dwóch meczach bez wygranej.

Real Sociedad worek z bramkami rozwiązał w 33. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Adnan Januzaj. Belg wykorzystał podanie Joseby Zalduy. Tymczasem w 47. minucie prowadzenie Basków podwyższył Alexander Serloth. Norweg wykorzystał błąd defensywy rywali i Real wygrał 2:0.

Podopieczni Imanola Alguacila wywalczyli jednocześnie awans do ćwierćfinału Pucharu Króla. Madrycka ekipa natomiast niespodziewanie dla wielu pożegnała się z rozgrywkami.

Kolejne mecze krajowego pucharu odbędą się w czwartek wieczorem. Tym razem szerszej widowni zaprezentują się giganci La Liga. Real Madryt zmierzy się na wyjeździe z Elche. Z kolei FC Barcelona zagra na słynnym San Mames z Athletic Bilbao. Przypomnijmy, że Katalończycy są obrońcą trofeum.