La Liga: Celta z pełną pulą, Sevilla straciła punkty na Mestalla – podsumowanie meczów 21. kolejki

Goncalo Guedes

Wyniki meczów 21. kolejki La Liga. W środę wieczorem odbyły się kolejne mecze w ramach ligi hiszpańskiej. Pełną pulę zainkasowała Celta Vigo, która pokonała Osasunę (2:0). Tymczasem punktami podzieliły się zespoły Valencii i Sevilli.

La Liga: dwa mecze i cztery gole

Mecz Celta Vigo – Osasuna to było starcie sąsiadów w ligowej tabeli. Ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili gospodarze. Podopieczni Eduardo Coudeta wygrali 2:0 dzięki bramkom zdobytym przez Hugo Mallo i Sannti Minę. Tym samym Celta zaliczyła siódme zwycięstwo w sezonie i wskoczyła na 12. miejsce w tabeli.

Podziałem punktów zakończyła się natomiast konfrontacja z udziałem Valencii i Sevilli. Goście już w siódmej minucie objęli prowadzenie, gdy samobójczym trafieniem wyróżnił się Moucktar Diakhaby. Do wyrównania w 44. minucie doprowadził Goncalo Guedes, ustalając jednocześnie wynik meczu na 1:1. W końcówce spotkania drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Jose Gaya. Valencia kończyła zawody w dziesięciu.