Puchar Hiszpanii: Poznaliśmy pierwszego półfinalistę

Lucas Ocampos
Pressfocus Na zdjęciu: Lucas Ocampos

We wtorkowy wieczór poznaliśmy pierwszego półfinalistę Pucharu Hiszpanii. W jednostronnych derbach Andaluzji zdecydowanie lepsza była Sevilla, która wygrała 1:0 i znalazła się w gronie czterech najlepszych drużyn tych rozgrywek.

Jesteśmy coraz bliżej poznania triumfatora Pucharu Króla w sezonie 2020/2021. We wtorkowy wieczór mieliśmy dowiedzieć się, kto będzie pierwszym półfinalistą. Kwestia awansu do najlepszej czwórki rozstrzygała się w derbach Andaluzji między Almerią, a Sevillą. Gospodarze wyeliminowali wcześniej dwóch wyżej notowanych rywali, ale na Estadio de los Juegos Mediterraneos byli zawodnicy prowadzeni przez Julena Lopeteguiego.

Mecz do jednej bramki

Sevilla zgodnie z przewidywaniami od samego początku przejął inicjatywę, której nie oddała do samego końca. Goście dominowali w każdym aspekcie, byli wyraźnie lepsi, ale nie potrafili strzelić gola. Za główną przyczynę można uznać słabą skuteczność, ponieważ na 12 prób, ledwie trzy okazały się celne. Almeria mogła zatem mówić o sporym szczęściu.

Zadecydował jeden gol

Po przerwie gospodarze starali się grać odważniej, ale nawet mimo tego nie potrafili strzelić gola. To w 67. minucie udało się Lucasowi Ocamposowi, który otrzymał podanie od Suso, a następnie pokonał bramkarza po uderzeniu głową. Goście grali często zbyt wolno, ospale i bez odpowiedniej dynamiki. W związku z tym, wygrali tylko 1:0. Ważny jest jednak wynik, a nie styl.