Puchar Anglii dla Manchesteru United! Młodzież poprowadziła do triumfu [WIDEO]

Manchester United sięgnął po triumf w rozgrywkach FA Cup. W finale podopieczni Erika ten Haga okazali się lepsi od Manchesteru City, zwyciężając 2:1. Gole w tym meczu dla "Czerwonych Diabłów" strzelali Alejandro Garnacho oraz Kobbie Mainoo, natomiast dla rywali Jeremy Doku.

Piłkarze Manchesteru United
Sportimage Ltd / Alamy Na zdjęciu: Piłkarze Manchesteru United

Manchester United wygrywa FA Cup!

W sobotnie popołudnie odbyło się spotkanie finałowe FA Cup. A w nim Manchester United mierzył się z Manchesterem City. Podopieczni Erika ten Haga mogli triumfem w tym pucharzem zamazać plamę z całego sezonu. Natomiast „The Citizens” chcieli do tegorocznego dorobku dorzucić zwycięstwo w najstarszych klubowych rozgrywkach.

Kibice zgromadzeni na Wembley w 30. minucie obejrzeli pierwsze trafienie. Akcja bramkowa rozpoczęła się od Diogo Dalot, który posłał długą piłkę do Alejandro Garnacho. Utalentowany Argentyńczyk został uprzedzony przez Josko Gvardiola. Jednak Chorwat nie porozumiał się ze Stefanem Ortegą. Niemiecki golkiper wyszedł z bramki, przez co został przelobowany przez swojego kolegę z zespołu. Do futbolówki dopadł osamotniony skrzydłowy Manchesteru United, który otworzył wynik spotkania.

Kilka minut później eksplozja radości znów miała miejsce w sektorze fanów Manchesteru United. Tym razem dzięki trafieniu Kobbiego Mainoo. Młody Anglik otrzymał znakomite podanie od Bruno Fernandesa i pokonał bezradnego bramkarza rywali.

W końcówce Manchester City strzelił kontaktowego gola. Autorstwem trafienia był Jeremy Doku, jednak w tej sytuacji kompletnie nie popisał się Andre Onana, który przepuścił futbolówkę po krótkim słupku.

Finalnie był to jeden błysk podopiecznych Pepa Guardioli. Ostatecznie trofeum powędrowało do gabloty Manchesteru United.

Manchester United – Manchester City 2:1

Garnacho (30’), Mainoo (38’) – Doku (87’)