Leicester zagra dalej, cztery gole na Old Trafford: podsumowanie 1/16 Pucharu Anglii

Patson Daka
PressFocus Na zdjęciu: Patson Daka

Wyniki 1/16 FA Cup. W pierwszej sobotniej potyczce Walsall przegrało z Leicester 0:1. Do kolejnej rundy Pucharu Anglii awansował też między innymi Manchester United, który pokonał Reading 3:1. Poniżej prezentujemy wyniki i strzelców goli ze wszystkich meczów.

Jeden gol dał awans Lisom, dużo remisów, triumf MU

Walsall grało z Leicester. Gracze Brendana Rodgersa skromnie triumfowali 1:0 – gola na wagę wiktorii zdobył po zmianie stron Kelechi Iheanacho. Do kolejnej rundy Pucharu Anglii awansowali też zawodnicy Leeds. Pawie rywalizowały w delegacji z Accrington i zwyciężyły 3:1.

Do 1/8 awansowali też piłkarze Bristol i Southampton. Z kolei potyczki Blackburn – Birmingham (w szeregach gości 65 minut rozegrał Krystian Bielik), Fulham – Sunderland, Ipswich – Burnley, Luton – Grimsby i Sheffield Wednesday – Fletwood zakończyły się remisami. W związku z tym w tych parach czekają nas powtórki spotkań (gospodarze i goście teraz zamienią się rolami).

O 19:00 rozpoczęło się spotkanie Preston – Tottenham. Koguty wygrały 3:0, a bohaterem został Heung-Min Son, który zdobył dwie bramki. W ostatniej sobotniej konfrontacji Manchester United podejmował Reading. Czerwone Diabły długo nie mogły znaleźć sposobu na rozmontowanie defensywy rywali. W 55. minucie worek z bramkami ładnym, technicznym strzałem rozwiązał Casemiro. Chwilę potem Brazylijczyk podwyższył na 2:0. Trzeciego gola zdobył Fred, a gości stać było jedynie na trafienie honorowe (Amadou Salif Mbengue).