Zwolnili trenera po pierwszym zwycięstwie w sezonie

Daniel Farke
PressFocus Na zdjęciu: Daniel Farke

Pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie nie uratowało posady trenera Norwich City Daniela Farke’a Szkoleniowiec został zwolniony niedługo po sobotnim spotkaniu z Brentfordem.

  • Norwich City podjęło decyzję o zwolnieniu menedżera Daniela Farke’a
  • Decyzja zapadła tuż po meczu, w którym Norwich City odniosło pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie Premier League
  • Daniel Farke jest czwartym szkoleniowcem, który stracił pracę w obecnym sezonie Premier League

Daniel Farke zwolniony z Norwich City

W sobotnim spotkaniu 11. kolejki Premier League Norwich City pokonało 2:1 na wyjeździe Brentford. Dla Kanarków była to pierwsza wygrana w tym sezonie. Z zaledwie pięcioma punktami na koncie nadal zajmują ostatnie miejsce w tabeli, tracąc do bezpiecznej lokaty pięć punktów.

– Decyzja nie była łatwa. Wiem, jak bardzo Daniel i jego współpracownicy byli zdeterminowani, aby odnieść sukces na tym poziomie, ale czujemy, że teraz jest odpowiedni czas na zmiany, aby dać sobie najlepszą szansę na utrzymanie się w Premier League – powiedział dyrektor sportowy Norwich Stuart Webber.

– Wszyscy w Norwich City powinni być zawsze wdzięczni Danielowi i jego sztabowi za rolę, jaką odegrali w naszej podróży. Pomogli wywalczyć dwa mistrzowskie tytułu Championship, dali nam wiele pamiętnych momentów i wszyscy w pełni wpisali się w naszą filozofię i to, co oznacza bycie częścią tego piłkarskiego klubu – powiedział Webber.

– Daniel i jego współpracownicy zawsze będą mile widziani tutaj z powrotem. Chciałbym skorzystać z okazji, aby podziękować im wszystkim za ciężką pracę i życzyć im wszystkie dobrego na przyszłość – dodał.

Farke jest czwartym szkoleniowcem, który stracił pracę w obecnym sezonie Premier League. Wcześniej ze swoimi posadami pożegnali się Xisco Munoz (Watford), Steve Bruce (Newcastle United) i Nuno Santo (Tottenham Hotspur).

Zobacz także: Niespodzianka w Premier League, Płacheta na ławce

Komentarze