Zola: Morata musi się poprawić pod względem taktycznym

Alvaro Morata
Obserwuj nas w
fot. Grzegorz Wajda Na zdjęciu: Alvaro Morata

Gianfranco Zola uważa, że Alvaro Morata musi się lepiej dostosować do taktyki zespołu, jeśli ma zacząć regularnie strzelać bramki. 26-letni zawodnik w tym sezonie strzelił zaledwie siedem goli w 23 występach.

Czytaj dalej…

Zdaniem asystent trenera Chelsea Hiszpan jest bardzo utalentowanym zawodnikiem, ale same umiejętności indywidualne nie wystarczą, by dobrze grać w zespole prowadzonym przez Maurizio Sarriego.

– Pod względem technicznym Morata, i to jest powód, dla którego w tym roku w niego wiele inwestowaliśmy, był naszym zdaniem idealnym dla nas numerem dziewięć. Maurizio zawsze to mówił. Pod względem technicznym, jest bez wątpienia jednym z najlepszych na tej pozycji. Myślę, że musi się trochę poprawić pod względem taktycznym, ponieważ obecnie piłka nożna jest tak zorganizowana, że trzeba się poprawiać pod względem taktycznym, same umiejętności nie wystarczą. Moim zdaniem musi się poprawić w tej kwestii. Pracuje nad tym, ma dobre podejście. Wie, że nie strzela wystarczająco często i bierze za to odpowiedzialność – stwierdził Zola.

Komentarze