FA Cup
FA Cup FA Cup

Zmiany w Pucharze Anglii

Angielska Federacja Piłkarska (FA) podjęła w czwartek decyzję o rezygnacji z powtórek meczów Pucharu Anglii w sezonie 2020/21.

Czytaj dalej…

Federacja w oficjalnym komunikacie poinformowała, że decyzja podjęta została z uwagi na bardzo napięty terminarz rozgrywek piłkarskich, co jest związane z późniejszym zakończeniem sezonu 2019/20 i startem nowego.

Dotychczas zwycięzca spotkania danej rundy uzyskiwał awans do dalszej fazy rozgrywek, natomiast w przypadku remisu zarządzane było drugie spotkanie, które ostatecznie wyłaniało zwycięzcę rywalizacji. Teraz z takiego rozwiązania zrezygnowano i o awansie decydować będzie tylko jeden mecz.

To nie jedyna zmiana dotycząca Pucharu Anglii. Z powodu finansowych skutków pandemii koronawirusa, budżet na nagrody powróci do poziomu z sezonu 2017/18. Oznacza to, że triumfator rozgrywek w nadchodzącym sezonie otrzyma tylko 1,8 miliona funtów, a nie 3,6 miliona funtów, jak to miało miejsce w sezonie 2019/20.

Rywalizacja w Pucharze Anglii w sezonie 2020/21 rozpocznie się od rundy przedwstępnej, która odbędzie się 1 września. Finałowe spotkanie zaplanowane jest na 15 maja 2021 roku i tradycyjnie rozegrane zostanie na londyńskim Wembley.

Komentarze