Chelsea ogłosiła oficjalnie nowego menedżera

Graham Potter
fot. PressFocus Na zdjęciu: Graham Potter

Chelsea w oficjalnym komunikacie poinformowała, że Graham Potter został nowym opiekunem The Blues. Anglik związał się z klubem ze Stamford Bridge kontraktem na pięć lat.

  • Chelsea przedstawiła następcę Thomasa Tuchela
  • Nowym menedżerem The Blues został Graham Potter
  • 47-latek związał się z nowym pracodawcą kontraktem do 2027

Graham Potter trafił do Chelsea

Chelsea długo nie była osierocona. Po zwolnieniu Thomasa Tuchela stery nad The Blues przejął Graham Potter. 47-latek związał się z klubem ze Stamford Bridge kontraktem do końca czerwca 2027 roku.

Jednocześnie do mediów trafiła wiadomość, że dotychczasowy pracodawca Pottera otrzyma 10 milionów funtów odszkodowania za to, że Anglik zmienił pracodawcę. 47-latek pracował w Brighton od maja 2019 roku. W swoim piłkarskim CV angielski trener ma też takie kluby jak: Swansea City, czy Ostersund.

Potter na stanowisku menedżera The Blues zastąpił Thomasa Tuchela, który pracował w klubie z Londynu od stycznia 2019 roku. Niemiec podpisał wówczas kontrakt z Chelsea na 18 miesięcy z opcją przedłużenia. Niemniej po porażce z Dinamem Zagrzeb (0:1) w Lidze Mistrzów władze klubu z Londynu podjęły decyzję o rozstaniu z doświadczonym trenerem.

W angielskich mediach spekulowano, że wpływ na zakończenie współpracy z Tuchelem przez właścicieli Chelsea miała stanowcze “nie” niemieckiego trenera w sprawie ewentualnego transferu z udziałem Cristiano Ronaldo. Zwolennikiem takiego wzmocnienia miał być Todd Boehly.

Czytaj więcej: Nowy menedżer Chelsea zwiąże się z klubem umową na pięć lat

Komentarze