Wenger o Lidze Mistrzów i odejściu Ramseya

Arsene Wenger
Arsene Wenger fot. Sport Pictures

Arsene Wenger, były szkoleniowiec Arsenalu, wypowiedział się w ostatnich dniach o odejściu Aarona Ramseya z Arsenal do Serie A. Francuz dodał także kilka słów o nadchodzącej Lidze Mistrzów oraz wskazał swojego faworyta w tych rozgrywkach.

Czytaj dalej…

– Odejście Aarona Ramseya? W Arsenalu mogą tego żałować. To świetny zawodnik, którzy dołączył teraz do wielkiego klubu – zaczął były trener Arsenalu.

– Nie ma wielu zbyt pomocników takich jak on. Z jednej strony to bardzo silny zawodnik, ale zarazem ktoś, kto potrafi przyśpieszyć i strzelić piękne gole. To zawodnik kompletny. Juventus zrobił naprawdę świetny interes sprowadzając go do siebie – dodał.

– W ogóle Juventus to moim zdaniem jeden z głównych faworytów do wygrania Ligi Mistrzów w najbliższych sezonach. Nie wiem czy to stanie się akurat w tym roku, ale to kwestia niedalekiej przyszłości – kontynuował francuski szkoleniowiec.

– W Lidze Mistrzów może wydarzyć się wszystko i być może Stara Dama odpadnie już najbliższym w dwumeczu. Atletico jest zespołem grającym perfekcyjnie w obronie więc Włochów czeka bardzo trudny sprawdzian. Gdybym jednak, tylko po obejrzeniu fazy grupowej, miał na kogoś postawić, to nie ukrywałbym, że swoim stylem gry i zwycięską mentalnością najbardziej przekonał mnie właśnie Juventus – zakończył.

Arsene Wenger objął Arsenal w październiku 1996 roku. Był szkoleniowcem londyńskiej drużyny aż do czerwca 2018, kiedy to na stanowisku zastąpił go Unai Emery.

Komentarze