Wciąż brak porozumienia w sprawie Kante. Negocjacje trwają

Przyszłość N'Golo Kante stoi pod znakiem zapytania. Francuz powoli wraca do zdrowia po ciężkiej kontuzji, a w ostatnim sparingu nawet pojawił się na boisku. W kuluarach wciąż trwają rozmowy w sprawie przedłużenia wygasającego kontraktu z Chelsea.

N'Golo Kante
fot. PressFocus Na zdjęciu: N'Golo Kante
  • Latem wygasa kontrakt N’Golo Kante
  • Chelsea pragnie dogadać się ze swoim pomocnikiem
  • Kością niezgody są szczegóły dotyczące długości współpracy

Chelsea zatrzyma gwiazdora?

N’Golo Kante był dotąd absolutnie kluczową postacią środka pola Chelsea. Od początku obecnego sezonu mierzy się natomiast z problemami zdrowotnymi, przez które nie jest w stanie udowodnić swojej wartości. Francuz stracił niemal całe ligowe rozgrywki oraz mistrzostwa świata w Katarze.

Ciężka kontuzja pojawiła się w momencie, w którym Kante negocjował z londyńczykami swój nowy kontrakt. Obecny wygasa wraz z końcem sezonu, więc ewentualne rozstanie wciąż jest prawdopodobne.

Dla Chelsea priorytetem jest zatrzymanie defensywnego pomocnika. Niepewność dotyczy natomiast jego dyspozycji po wielu miesiącach absencji. Kante oczekuje długiej umowy, zaś klub obawia się, że nie wróci on już na swój dawny poziom.

Przy okazji przerwy reprezentacyjnej Kante pojawił się na boisku w meczu towarzyskim. Powrót do gry z pewnością może mu pomóc w dalszych rozmowach. Fabrizio Romano informuje, że w grę wchodzi dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Sama operacja ma natomiast zbliżać się do finalizacji.

Zobacz również: Kapitan Barcy zwleka z decyzją. Narastają wątpliwości wobec przyszłości pomocnika

Komentarze