Kapitan Barcy zwleka z decyzją. Narastają wątpliwości wobec przyszłości pomocnika

Sergio Busquets wciąż nie zdecydował się przedłużyć kontraktu z FC Barceloną, mimo otrzymania oferty. Narasta obawa, że pomocnik jednak odejdzie z klubu. Propozycja ze strony Dumy Katalonii obejmuje sporą obniżkę pensji.

Sergio Busquets
Pressfocus Na zdjęciu: Sergio Busquets
  • 10 dni temu Sergio Busquets otrzymał od FC Barcelony ofertę przedłużenia umowy
  • Pomocnik wciąż nie zdecydował się na jej zaakceptowanie
  • W klubie narasta obawa, że Hiszpan nie przedłuży kontraktu

Busquets od 10 dni nie odpowiedział na ofertę Barcelony

Wciąż nierozstrzygnięta pozostaje kwestia przyszłości Sergio Busquetsa. FC Barcelona zaoferowała mu nową umowę, a na pozostanie zawodnika nalega Xavi. Sam pomocnik nie jest jednak przekonany i poważnie rozważa zamknięcie tego etapu swojej kariery.

Mundo Deportivo zdradziło szczegóły oferty ze strony Blaugrany dla weterana. Nowy kontrakt zakłada kolosalną obniżkę pensji. Gdyby Hiszpan zgodził się pozostać, zarabiałby podobne pieniądze co Sergi Roberto. 

34-latek otrzymał od Barcy ofertę już 10 dni temu, ale wciąż na nią nie odpowiedział. Kluby z Arabii Saudyjskiej i MLS kuszą go dużo wyższymi zarobkami, a ponadto piłkarz czuł się nieco rozczarowany krytyką ze strony mediów i kibiców, z jaką mierzył się jeszcze kilka miesięcy temu. 

W obecnym sezonie Sergio Busquets pozostaje absolutnie kluczowym dla Xaviego zawodnikiem. Hiszpan rozegrał 33 spotkania, w których zanotował trzy asysty. 

Przeczytaj także: Busquets zredukuje pensję o połowę?! Rosną szanse na pozostanie na Camp Nou

Komentarze