Vardy brutalnie o sytuacji Leicester. “To byłoby nasze największe osiągnięcie”

Sytuacja Leicester na trzy kolejki przed końcem sezonu jest bardzo trudna. Zespół znajduje się w strefie spadkowej, a zdaniem Jamiego Vardy'ego, utrzymanie w Premier League będzie ogromnym wyzwaniem.

Jamie Vardy
Pressfocus Na zdjęciu: Jamie Vardy
  • Leicester jest poważne zagrożone spadkiem z Premier League
  • Klub znajduje się w strefie spadkowej i traci dwa punkty do bezpiecznego miejsca
  • Jamie Vardy uważa, że utrzymanie będzie ogromnym osiągnięciem

Sytuacja Leicester boli Jamiego Vardy’ego

Leicester bardzo słabo zaczęło sezon 2022/23, a brak odpowiednich wzmocnień i liczne kontuzje ciągną się za drużyną niemal przez całą kampanię. Na trzy kolejki przed końcem sezonu Lisy znajdują się w strefie spadkowej i tracą dwa punkty do bezpiecznego miejsca.

Jamie Vardy na antenie TalkSPORT Radio przyznał, że utrzymanie klubu w Premier League będzie większym wyzwaniem niż było w przeszłości zdobycie tytułu mistrzowskiego. 

Myślę, że w tym momencie to byłoby nasze największe osiągnięcie. Tak bardzo jest to ważne. To trudne i myślę że “ból” nie jest nawet odpowiednim słowem, co czuję obecnie jako człowiek. Byłem w tym klubie podczas jego wzlotów i upadków, ale nigdy nie chciałem przeżywać takiej sytuacji jak teraz – stwierdził.

– Kocham ten klub, dlatego jest to trudne do przyjęcia. To mnie boli na poziomie personalnym. Muszę wstać i być jedną z osób, które są za to odpowiedzialne. Muszę dać z siebie wszystko i pomóc tej drużynie najlepiej jak umiem – dodał napastnik.

W najbliższej kolejce Leicester zmierzy się z Liverpoolem. Oprócz tego Lisy czekają jeszcze pojedynki z Newcastle i West Hamem. 

Czytaj też: Sensacja w Premier League coraz bliżej. Uznane kluby spadną z ligi?

Komentarze