Van de Beek z konkretnym postanowieniem ws. przyszłości w Man Utd

Donny van de Beek (z lewej)
Obserwuj nas w
fot. PressFocus Na zdjęciu: Donny van de Beek (z lewej)

Donny van de Beek według doniesień angielskich mediów podjął decyzję, aby w styczniu zmienić barwy klubowe. Reprezentant Holandii podobno już analizuje różne scenariusze na przyszłość, czytamy na łamach Metro.co.uk.

Czytaj dalej…

  • Donny van De Beek ma plan, aby w trakcie styczniowego okienka transferowego zmienić barwy klubowe
  • Holender ma już dość przesiadywania meczów na ławce rezerwowych lub na trybunach
  • 24-latek chce rozstać się z Man Utd, obawiając się o swoją przyszłość w reprezentacji Holandii

Van de Beek chce walczyć o miejsce w kadrze reprezentacji Holandii

Donny van De Beek trafił do Manchesteru United w 2020 roku, kosztując 34 miliony funtów. Z zawodnikiem wiązano duże nadzieje. Ostatecznie piłkarz jak na razie może pochwalić się zaledwie czterema występami w wyjściowym składzie Czerwonych Diabłów.

Ole Gunnara Solskjaer pytany o Holendra zwykle przekonywał, że dużo sobie po nim obiecuje i w końcu van de Beek otrzyma prawdziwą szansę. Norweg jednak nie potrafi wywiązać się z obietnicy związanej z tym, aby tak naprawdę obdarzyć kredytem zaufania zawodnika.

Van de Beek powoli zaczyna się niecierpliwić. Tym bardziej że został w ostatnim czasie już dwa razy pominięty przy powołaniach do reprezentacji Holandii. Biorąc pod uwagę to, że już w przyszłym roku odbędzie się mundial w Katarze, to piłkarz zaczyna martwić się o swoją przyszłość w drużynie narodowej.

Dziennikarz Fabrizio Romano już zakomunikował, że van de Beek podjął decyzję w sprawie swojej przyszłości i zimą będzie chciał zmienić pracodawcę. Pod uwagę bierze transfer do jednego z klubów z Hiszpanii lub Włoch. Aczkolwiek jest też wariant, że Holender może zostać w Premier League, jeśli zainteresuje się nim Newcastle United.

Van de Beek ma kontrakt ważny z Man Utd jeszcze przez ponad trzy lata, więc na pewno decydenci Czerwonych Diabłów będą mieli konkretne oczekiwania finansowe za zawodnika. Jeszcze przed pandemią covidową spekulowano, że chętny na pozyskanie piłkarza może być Real Madryt. Aktualnie sternicy Los Blancos mają inne cele do zrealizowania.

Rywalizacja o miejsce w składzie Man Utd w środku pola jest ogromna, więc nie może dziwić, że van de Beek ma kłopoty z regularną grą. Z drugiej strony, gdyby jednak uzbroił się w cierpliwość, to niewykluczone, że los by mu wszystko zrekompensował. Niepewni przyszłości w Manchesterze United są między innymi Paul Pogba i Nemanja Matić.

Czytaj więcej: Ronaldo z jasnym stanowiskiem ws. Zidane’a

Komentarze