United zdeklasował rywala, samobój i czerwona dla Bednarka

Piłkarze Manchesteru United
Pressfocus Na zdjęciu: Piłkarze Manchesteru United

Zakończyły się ostatnie wtorkowe mecze 22. kolejki Premier League. Manchester United upokorzył Southampton, pokonując ich aż 8:0 (4:0). Jedną z bramek zdobył Jan Bednarek, który zanotował samobója, a w 87. minucie otrzymał czerwoną kartkę. W drugim spotkaniu Newcastle uległo Crystal Palace 1:2 (1:2).

Manchester United – Southmapton

Southampton przyjechało do Manchesteru w nieco okrojonym składzie, gdyż kontuzje zdziesiątkowały kadrę Świętych. W pierwszej jedenastce znalazł się zatem 19-letni Alexandre Jankewitz, który pierwszy raz w barwach Świętych pojawił się na placu gry od pierwszego gwizdka. Szwajcar nie będzie zbyt dobrze wspominał debiutu, bo już w 2. minucie otrzymał za swoje brutalne wejście czerwoną kartkę.

Osłabienie gospodarzy bardzo mocno przyczyniło się do dalszego rozwoju wydarzeń. W 18. minucie Manchester United otworzył worek z bramkami. Wtedy to Luke Shaw dośrodkował piłkę w pole karne a akcję dobrze wykończył Aaron Wan-Bissaka, kierując piłkę stronę lewego słupka.

W 25. minucie do Marcusa Rashford zagrał Greenwood. Anglik uderzeniem sprzed pola karnego podwyższył prowadzenie na 2:0. Bramkarz wprawdzie sięgnął piłki, ale nie był w stanie skierować ją poza bramkę.

Dziewięć minut później gola zdobył piłkarz Southampton. Był to Jan Bednarek, który niefortunnie wpakował piłkę do własnej bramki. Polak chciał zablokować dośrodkowanie jednego z zawodników United, ale nie wszystko poszło po jego myśli, gdyż tak uderzył piłkę, że McCarthy nie miał szans na interwencję.

Jeszcze przed przerwą prowadzenie na 4:0 podwyższył Edinson Cavani. W 39. minucie piłkę na skrzydle otrzymał Luke Shaw. Anglik zdecydował się na dośrodkowanie futbolówki w pole karne w kierunku wspomnianego już Urugwajczyka. Napastnik uderzeniem głową pokonał golkipera rywali.

Druga połowa przez chwilę zaczęła się dosyć dobrze dla Southampton. Święci zdobyli trafienie kontaktowe, ale sędzia po analizie VAR dopatrzył się spalonego. Bramka Che Adams została więc anulowana.

Kolejna część masakry

To tylko rozdrażniło Manchester United, który ponownie ruszył z atakami. W 69. minucie Bruno Fernandes doskonałym podanie w pole karne znalazł Anthonyego Martiala. Francuz zdołał przyjąć futbolówkę i uderzeniem z bliskiej odległości pod poprzeczkę, podwyższył prowadzenie na 5:0.

Dosłownie chwilę później na listę strzelców wpisał się Scott McTominay. Szkot dobiegł do wybitej przez obrońcę futbolówki i uderzeniem bez przyjęcia skierował piłkę w kierunku prawego słupka. Bramkarz nawet nie drgnął i po raz szósty w tym spotkaniu musiał skapitulować.

Do 86. minuty Southampton miało spokój, ale właśnie od wtedy zaczęły się kolejne problemy. Jan Bednarek sfaulował wtedy wychodzącego sam na sam Martiala, dlatego arbiter wyrzucił Polaka z boiska. To nie był koniec złych informacji dla Świętych, gdyż sędzia podyktował także rzut karny, który bez problemu wykorzystał Bruno Fernandes.

Manchester United chciało jeszcze bardziej wykorzystać grę w przewadze. W 90. minucie bramkarza pokonał Anthony Martial, a w doliczonym czasie gry wynik na 9:0 ustalił Daniel James.

Newcastle – Crystal Palace

W spotkaniu Newcastle z Crystal Palace działo się zdecydowanie mniej, choć emocji też nie brakowało. Pierwsza odsłona meczu była bardzo wyrównana, ale to gospodarze jako pierwsi objęli prowadzenie. W 2. minucie do bramki trafił Shelvey. Anglik po otrzymaniu podania od Wilsona zdecydował się na strzał zza pola karnego i otworzył wynik rywalizacji.

Na odpowiedź Crystal Palace nie trzeba było długo czekać. Goście zdobyli trafienie wyrównujące w 21. minucie. Prawdziwą bombą z dystansu popisał się wtedy Jairo Riedewald. Piłka była uderzona z taką siłą, że bramkarz nie miał najmniejszych szans na interwencję.

Po chwili goście wyprowadzili drugi cios, dzięki któremu objęli prowadzenie. W 25. minucie sędzia przyznał Crystal Palace rzut wolny z boku boiska. Na dośrodkowanie zdecydował się Eberechi Eze. Była to dobra decyzja, gdyż walkę o piłkę w polu karnym wygrał doświadczony Gary Cahill, który uderzeniem głową dał swojej drużynie prowadzenie.

W drugiej połowie zdecydowanie lepszą drużyną było Newcastle. Piłkarze gospodarzy mimo licznie konstruowanych akcji mieli jednak problem, aby poważnie zagrozić defensywie Crystal Palace. W związku z tym wynik końcowy to 1:2.

Comments 34 comments

No to tak tak , zgadzam się , mi tylko chodziło że będzie im się śnił z tego względu że drugi sezon z rzędu zdarzyło im się przegrać w takich rozmiarach co jest bardzo rzadko spotykane 😉

Jankewitz ewidentnie pomylił sporty. Zasłużona wygrana MU. Czerwo Bednarka… Cóż, dla mnie Martial zostawił te nóżki a mógł już sobie to darować przy sześciu wbitych i sam strzelić na 7-0.

Soton i tak było osłabione, a ten młody wariat zaliczył debiut marzenie.. mina Hasenhuttla bezcenna.. Nie mam zaufania do naszych piłkarzy, pomyślałem – jak się nie wbiją w pierwszej połowie będzie problem.. a tu taka niespodzianka 🙂
Czerwona dla Bednarka – niezrozumiała decyzja, już mógł im odpuścić Majki Dean. Zobaczymy czy się odwołają( to też jest ciekawe..) imo Cavani był jednak na linii i powinien być karny. Na szczęście decyzja bez znaczenia.

Żal mi trochę Świętych, bo na drugą czerwoną sobie nie zasłużyli. Nawet jeśli kontakt był, to był minimalny, raczej przypadkowy i wydaje się, że nawet Martial był skłonny niemal powiedzieć sędziemu, żeby nie przesadzał. Cieszy, że każdy z napastników zdobył bramkę, martwi natomiast brak koncentracji w obronie, bo ten spalony przy bramce Świętych na początku drugiej połowy był minimalny i gdyby nie analiza VAR to bramka byłaby uznana i myślę, że nikt o to do sędziego nie miałby pretensji.

W końcu udało mi się zarejestrować. Usnesnak zawsze chciałem się ciebie zapytać czy widziałeś kiedykolwiek choć raz że mecz był pod Liverpool drukowany. Poza tym wracając do meczu to mi się wydawało że jak ktoś Ci haczy nogi w polu karnym ewidentnie(a to widać na każdej powtórce) gdy gościu wychodzi sam na sam z bramkarzem no to jest faul. Może to czerwo było przesadą ale faul był. Choć jestem ciekaw jaką ty znasz definicję dot. faulu. A jeszcze mi się przypomniało jak tu mówiłeś o drukowaniu w meczu MU vs Liverpool po fa cup. Narzekałeś, że Dano nam 2 rożne z niczego. Ale o tym że Mane wjechał w Freda z prostej nogi gdzie z reguły za takie coś powinno się dostawać czerwo nie mówiłeś. Narzekałeś że dostaliśmy w tamtym meczu wolnego po tym jak Cavani dotknął piłki ręką, ale jakimś dziwnym zrządzeniem losu nie widziałeś że Fabinho wleciał w niego od tyłu w kolana jeśli mnie pamięć nie myli. Wiem że pewnie będę mówił do ściany. Nie proszę Cię o obiektywność ale pomyśl 2,3,4,5 razy za nim coś napiszesz.

No nie przypominam sobie jakiegoś rażącego błędu na korzyść Live. Jeżeli Ty widziałeś to powiedz. Mane dostał zasłużenie żółtą bo walczył o piłkę w którą trafił ale jednak trochę za ostro więc żółta. Pogba uderzył w twarz Wijnalduma i nawet faulu nie było więc napisz mi obiektywnie czy bardziej był faworyzowany Liverpool czy United. Jakimś dziwnym trafem widzicie przewinienia zawodników Live za które są karani a jak zawodnik United uderza w twarz innego i nawet faulu nie ma to jest wszystko ok co nie ?

Z uderzeniami w twarz to sam do końca nie wiem jak to interpretują bo tam jeśli pamiętam może faktycznie powinien odgwizdać. Ale tak samo na Pogbie w meczu z Burnley albo Fulham nie odgwizdali faulu w polu karnym gdzie mu z łokcia strzelił. A co do faulu Mane. Pewny nie jestem ale chyba on tam nie dotknął piłki, a jak już to ją tylko musnął. A nawet w takiej sytuacji wleciał kurde z prostej nogi w Freda. Faul podobny do faulu Richarlisona na Thiago. On mógł Fredowi złamać nogę. A i mówisz że nie przypominasz rażącego błędu na korzyść liverpoolu. Ale dwa rożne wg cb przyznane z dupy, choć oczywiście nikt tego już nie może z nas sprawdzić bo w powtórkach meczu tego nie ma (no chyba że obejrzeć znów cały mecz od początku) to już mówisz. Więc chcesz błędy rażące odnośnie liverpoolu to masz tu link youtube.com/watch?v=hXiCECDFzps Oczywiście pewnie będziesz bronił decyzji sędziów ale mógłbym założyć się o stówę, że jakby był odwrócone role to byś tu taak narzekał na sędziów i na drukowanie że to głowa mała. W tym sezonie może coś by się znalazło ale że nie oglądam meczów Liverpoolu za często no to takich perełek na szybko nie przypomnę sobie.

Przecież tą sytuację juz walkowalismy na tym forum. Bernardo w tej sytuacji zagrał ręką i pilka poleciała w rękę Arnolda więc o karnym nie może być mowy. Według Ciebie Bernardo mogl sobie podać ręką i karny się należy?
Ja nie pisałem ze rzuty różne to są jakieś razace błędy ale jeżeli sedzia okradł np Liverpool z dwóch różnych, gwizdnął spalonego którego nie bylo, nie zobaczyl faulu Pogby na Wijnaldumie i zatrzymał akcje bramkową przed upływem czasu to bardzo dziwny zbieg okoliczności ze sie myli tylko na niekorzyść jednej drużyny.

I jeszcze porównałeś to wejście Mane do Richarlisona XD To może ja porownam to wejście do wejścia Pickforda które bylo dużo bardziej ostre a nawet żółtej kartki nie bylo a kontuzja na cały sezon VVD.

Nie pamiętam by było jakieś zbliżenie na Bernardo w tej akcji, poza tym jesli nawet dotknął (w co akurat wątpie) to ręka nie powiększała objętości ciała. Natomiast widać ewidentnie że Arnold zrobił ręką ruch w stronę piłki. Poza tym nie wierzę, że jakby Bernardo tam ręką zagrał to by zawodnicy Liverpoolu go najbliżej nie protestowali. Ale co ty chcesz do sytuacji Pickforda porównywać? Tam gościu zagrał koszmarnie. A sędzia pewnie zrobił błąd. Ja w momencie gdy widziałem tą sytuację a potem spalonego Van Dijka zrozumiałem że nie mógł mu dać kartki za faul bo akcja się skończyła w momencie spalonego. Ale z tego powodu że potem tego sędziego chyba odsunięto czy jakoś tak to pewnie jakiś błąd tam popełnił. No ale Richarlison wjechał z prostej nogi w Thiago tak samo jak Mane. Tyle że Richarlison zrobił to z trochę większym imperem + trafił na gościa który za okaz zdrowia nie jest uznawany. Czerwona zasłużona. O jakim spalonym mówisz (którego nie było). A z tym zatrzymaniem gry przed upływem czasu to mógł być po prostu jego błąd. Błąd ludzki. Nie szukaj dziury w całym chłopie. Sędziowie to tylko ludzie. Poza tym jakby ciągle sędziowali przeciw Liverpoolowi to by Liverpool mistrza nie zdobył. I nie mów że to tylko i wyłącznie zasługa tego że Liverpool grał nieziemsko w zeszłym sezonie, że nawet sędziowie nie dali rady ich powstrzymać. Bo to bzdury by były , jakbyś tak faktycznie napisał

Kolejno, 8 spotkań – od meczu z Newcastle ( wcześniej pewnie też jest, ale już mi się nie chciało 🙂 )
:
NEWCASTLE:
“Który to już mecz drukowany w tym sezonie to już nawet nie zliczę. Zaczęło się dość niewinnie bo Sroki dostały różnego z kapelusza. Później Salah w dobrych sytuacjach był na dwóch widmo spalonych, których oczywiście nie było.
Na deser Firmino był faulowany przy strzale głową w polu karnym a pozniej jeszcze Mane jak miał dobijać na pustą bramkę był trzymany za nogę przez bramkarza i go spowolnił by ten nie zdążył do piłki. Ja już mam dosyć tej drukarki w tym sezonie. Aż jestem w szoku ze Live nadal jest liderem po tylu wydrukowanych meczach przeciwko nim.
:
SOUTHAMPTON:

Dzisiaj to już jakieś apogeum drukowania.
1 – faul przy wolnym po którym padła bramka to jakaś parodia. Thiago łapie kolesia lekko za brzuch a ten wyrzuca obie nogi w powietrze jakby ktoś mu wślizgiem wjechał. Tam powinna być żółta za aktorzenie.
2 – Salah z balahą na szyi dobre kilka sekund i nawet faulu nie było. Porównując tą sytuację z tą poprzednia to jakiś cyrk.
3 – Liverpool okradziony z rzutu rożnego.
4 – Liverpool jest na spalonym widmo przy dobrze zapowiadającej się akcji gdy Salah przy piłce.
5 – obrońca Soton fauluje swojego bramkarza i jest faul dla gospodarzy XD

No i tak minęła pierwsza połowa i można mówić że się czepiam ale druga pokazała dobitnie ze to był od początku do końca drukowany mecz. Lecimy dalej
6 – Ewidentna Ręka w polu karnym Soton. Ręka zgięta w lokciu ewidentnie powiększająca obrys ciała blokujaca strzał.
7 – Mane ewidentnie faulowany na lini pola karnego. Sedzia nawet nie dal wolnego bo się bal ze Var zmieni na karnego.
8 – Walcott wjeżdża w Milnera prosta noga i nawet faulu nie ma.

To tyle co pamiętam na szybko.

Po tym meczu przelała się moja czara goryczy do sędziowania. Już podjełem decyzję ze odłączam Canal + bo nie chce płacić za oglądanie oszustw na moim ukochanym klubie.
Dla was będzie to może dobra informacja bo przestanę się tutaj wypowiadać. Mam po prostu dosyć tego gówna.
Dziekuje wam wszystkim za liczne dyskusje i póki co żegnam. Życzę waszym klubom powodzenia !

:
AV FA Cup:
“Oczywiście nie obyło się bez skrajnego drukowania.
1 – Milner dostaje łokieć na twarz po czym krwawi z nosa i nawet faulu nie ma.
2 Zawodnik Aston Villi wybija ręką pilke poza boisko i należy im się za to rzut rozny XD
3 Salah ograbiony z prawidłowego gola.

Wisienką na torcie bylo jak sedzia cieszył się razem z młodym ze strzelonego gola. Przecierz ci drukarze się już nawet nie kryją z tym za kim są. Przypomnial mi się aż słynny Webb drukarz który cieszył się z goli United razem z piłkarzami.”
:
UNITED:
“Biedaczek nawet nie mógł wydrukować dzisiaj karnego bo piłkarzy United nie bylo w polu karnym. Ale wydrukował inne rzeczy :
– Martial skacze na plecy Szakirze i faul dla United XD
– kolejny spalony widmo Mane przy dobrej sytuacji.
– kradziez rzutu rożnego.
– największym drukiem było zakończenie pierwszej połowy 5 sekund przed końcem czasu gdy Mane dostaje podanie na czysta pozycję. Cóż za przypadek ! Okradł Liverpool ze znakomitej sytuacji. ”
:
BURNLEY:
“Alez piękne kolejne drukowanie.
Mane faulowany w polu karnym po oddaniu strzału – nie ma karnego. Zawodnik Burnley faulowany po oddaniu strzału- oczywisty karny XD
Zawodnicy Burnley dwa razy zagrywają ręką, raz w polu karnym i raz w srodku boiska – nic się nie dzieje. Matip zagrywa ręką i odrazu żółta XD
W sumie to już się chyba przyzwyczaiłem.”
:
UNITED FA Cup:

No az takiego drukowania to sam się nie spodziewałem.
-Dwa rzuty różne dla United z kapelusza. –Pogba uderza w twarz Wijnalduma i nie ma nawet faulu.
– przy pierwszym golu dla United Pogba podaje piłkę ręką i akcja idzie dalej kończąc się golem.
– Rashford przy swojej bramce na spalonym. Chyba tego Varu nie było bo to jakis cyrk.
– Cavani daje nura i zagrywa ręką po czym dostają wolnego XD No i strzelają gola.

Tyle tego było że mozliwe ze o czymś zapomniałem.

:
TOTTENHAM :
“No i bylo tak jak pisałem przed meczem, piękne drukowanko Atkinsona musiało być.
– Firmino faulowany w polu karnym i nic.
– spalony widmo
– kradzież rzutu rożnego
– kradzież bramki Salaha. Firmino nie dość że byl faulowany w tej sytuacji to jeszcze pierwszy zagrał pilke reka zawodnik Spurs i nabił ja na rękę Firmino swoim zagraniem ręką. Parodia.”
:
WEST HAM :
“Dobry mecz ale niestety znowu drukowany, koleś powinien wylecieć za ten kopniak z półobrotu na łeb. Przeciez to kpina jakaś.”