Nowy faworyt do objęcia Newcastle United

Unai Emery
PressFocus Na zdjęciu: Unai Emery

Unai Emery może poprowadzić Newcastle United – informuje Patrik Berger ze Sport1. Według jego informacji, klub z St James Park chce, aby Hiszpan rozpoczął nową pracę już w trakcie przerwy reprezentacyjnej. Jego kontrakt z Villarrealem ma zostać wykupiony przez klub Premier League.

  • Newcastle United szuka nowego menedżera po zwolnieniu Steve’a Bruce’a
  • Aktualnie drużynę prowadzi Graeme Jones, były asystent Bruce’a
  • Wśród faworytów do objęcia Newcastle był między innymi Lucien Favre, ale ostatnie wieści mówią, że znacznie większe szanse na angaż ma Unai Emery

Unai Emery wróci do Premier League?

Unai Emery w przeszłości prowadził Arsenal. W klubie z Emirates Stadium nie zagrzał długo miejsca, a jego największym sukcesem było doprowadzenie klubu do finału Ligi Europy w sezonie 2018/2019. Akurat wtedy nie wygrał tych rozgrywek, a co ciekawe, triumfował w nich aż cztery razy z innymi zespołami (trzy razy z Sevillą i raz z Villarrealem). Przed pracą w Arsenalu prowadził Paris Saint-Germain. Z francuskim klubem wygrał wszystko, co możliwe na arenie krajowej, ale został zwolniony, ponieważ nie spełniał oczekiwań w europejskich pucharach.

Obecnie Emery prowadzi Villarreal CF i w poprzednim sezonie wygrał Ligę Europy, w finale pokonując Manchester United. Wprawdzie ostatnie mecze Żółtej Łodzi Podwodnej nie wskazują na to, by trwająca kampania miała przejść do historii klubu, ale wśród kibiców Emery cieszy się szacunkiem. Wkrótce może jednak opuścić Hiszpanię i wrócić na Wyspy, podejmując się misji utrzymania Newcastle United.

Klub z St James Park został niedawno przejęty przez Saudyjczyków, którzy wpompują w niego petrodolary i niedługo budżet transferowy będzie pozwalał na poważne wzmocnienia. Budowa nowego projektu jest z pewnością kusząca dla wielu menedżerów, zwłaszcza, że sami także będą mogli liczyć na potężny kontrakt. Czy Emery da się skusić? Według Patrika Bergera ze Sport1 Newcastle chce zapłacić olbrzymią kwotę transferową, aby wykupić kontrakt Emery’ego z Villarrealu.

Newcastle United szuka menedżera

Unai Emery jest obecnie faworytem do pracy z Newcastle United, ale ostatnio sporo mówiło się także o takich trenerach jak: Lucien Favre czy Paulo Fonseca. Emery ma jednak tę przewagę nad pozostałą dwójką, że już zna środowisko Premier League. W trakcie pracy w Arsenalu wielokrotnie był krytykowany za nudny styl gry, jaki wprowadził w drużynie Kanonierów.

Oprócz Emery’ego angielskie media mówią o innych kandydatach do objęcia Srok. Pojawiają się nazwiska Roberto Martineza i Eddiego Howe’a, który w lidze angielskiej pracował z AFC Bournemouth.

Komentarze