UEFA zbada finanse Manchesteru City

Josep Guardiola
Josep Guardiola fot. fcbarcelona.cat

W niemieckich mediach opublikowano ostatnio materiały, które wskazują, że Manchester City nie przestrzega zasad Finansowego Fair Play. W związku z tym UEFA wszczęła śledztwo przeciwko angielskiemu klubowi, co oficjalnie potwierdzono w dniu wczorajszym. O całą sprawę został zapytany Pep Guardiola, trener Obywateli.

Czytaj dalej…

Zarzuty wobec Obywateli skupiają się przede wszystkim na umowach sponsorskich. Klub z Manchesteru miał w swoich procedurach księgowych specjalnie podawać zawyżone kwoty tych transakcji, aby w ten sposób omijać procedury związane z FFP.

– Nie chce wypowiadać się o sprawach finansowych – powiedział Guardiola, którego o wszczęte śledztwo zapytał jeden z dziennikarzy podczas konferencji prasowej.

– Klub wydał już oświadczenie, nie muszę dodawać nic więcej. Mam tylko nadzieję, że ta sprawa zakończy się tak szybko jak to możliwe – kontynuował trener Manchesteru City.

– Powiedział w zeszłym sezonie, że ufam operacjom które przeprowadza mój klub i myślę, że odpowiednie osoby szybko znajdą rozwiązanie tego problemu – dodał.

– Czy ta sprawa może wpłynąć jakoś na to co osiągnąłem w tym klubie? Nie, nie ma takiej opcji – zakończył hiszpański szkoleniowiec.

Komentarze