Tuchel pożegnał się z kibicami Chelsea

Thomas Tuchel
Pressfocus Na zdjęciu: Thomas Tuchel

W środę, po sensacyjnej porażce z Dinamem Zagrzeb w 1. kolejce Ligi Mistrzów w grupie E, Thomas Tuchel został zwolniony z funkcji menedżera Chelsea FC. W niedzielę, niemiecki szkoleniowiec pożegnał się z kibicami The Blues na swoim oficjalnym profilu na twitterze.

  • Chelsea FC słabo rozpoczęła sezon 2022/2023, przegrywając w siedmiu meczach aż trzy razy
  • Mimo to, absolutnie nikt nie spodziewał się zwolnienia Thomasa Tuchela z funkcji menedżera
  • Niemiecki szkoleniowiec przyznał jednak, że praca w Londynie była dla niego wielkim zaszczytem

“To klub, w którym czułem się jak w domu”

Porażka z Dinamem Zagrzeb w Lidze Mistrzów nie była bowiem jedyną wpadką Chelsea FC w sezonie 2022/2023. Wcześniej The Blues przegrywali również w Premier League z Leeds United (0:3) i Southampton FC (1:2). W efekcie piłkarze ze Stamford Brigde po 6. kolejkach zajmują dopiero 6. miejsce w tabeli ligi angielskiej.

Nikt jednak nie spodziewał się, że wpadki na początku sezonu mogą być powodem zwolnienia Thomasa Tuchela. Tymczasem nowy właściciel 6-krtonych mistrzów Anglii, Todd Boehly uznał, że pewna formuła się już wyczerpała i podziękował niemieckiemu menedżerowi za współpracę.

W niedzielę, za pośrednictwem twittera, 49-letni trener pożegnał się z kibicami Chelsea.

To jedno z najtrudniejszych oświadczeń, jakie kiedykolwiek musiałem napisać – i miałem nadzieję, że nie będę musiał tego robić przez wiele lat. Jestem zdruzgotany, że mój czas w Chelsea dobiegł końca

To klub, w którym czułem się jak w domu, zarówno zawodowo, jak i osobiście. Bardzo dziękuję całemu personelowi, zawodnikom i kibicom za to, że od samego początku czułem się mile widziany.”

Duma i radość, jaką czułem, pomagając drużynie wygrać Ligę Mistrzów i Klubowe Mistrzostwa Świata, zostaną ze mną na zawsze. Jestem zaszczycony, że mogłem być częścią historii tego klubu, a wspomnienia z ostatnich 19 miesięcy zawsze będą miały szczególne miejsce w moim sercu.”

Tuchel prowadził Chelsea w 99 meczach, z których 62 wygrał, 19 zremisował i 18 przegrał. Z londyńskim klubem triumfował w Lidze Mistrzów, Superpucharze Europy i Klubowych Mistrzostwach Świata.

Przeczytaj również: Tuchel z sowitym odszkodowaniem, Chelsea nie skąpi funtów

Komentarze