Tuchel z sowitym odszkodowaniem, Chelsea nie skąpi funtów

Thomas Tuchel
fot. PressFocus Na zdjęciu: Thomas Tuchel

Thomas Tuchel stracił pracę w roli menedżera Chelsea po porażce londyńczyków w Lidze Mistrzów z Dinamo Zagrzeb. Tymczasem Daily Mail dotarło do wiadomości, jaką sumę w formie odszkodowania za wcześniejsze rozwiązanie kontraktu otrzyma Niemiec.

  • Jak grom z jasnego nieba spadła w środę wiadomość, że Thomas Tuchel został zwolniony z Chelsea
  • Daily Mail ujawniło, jaką sumę pieniędzy Niemiec otrzyma w formie odszkodowania za wcześniejsze rozwiązanie umowy
  • 49-latke, gdy trafił do ekipy z Londynu, to podpisał umowę na 18 miesięcy z opcją przedłużenia

Tuchel z konkretnym odszkodowaniem

Thomas Tuchel objął stery nad Chelsea w styczniu 2021 roku. Zastąpił Franka Lamparda na stanowisku menedżera The Blues. W roli opiekuna londyńczyków niemiecki trener zaliczył 99 spotkań, notując w nich średnią punktów 2,06.

Chelsea nie zachwycała jednak na starcie kampanii 2022/2023. W ramach Premier League stołeczny team zajmuje dopiero szóste miejsce. Z kolei w Lidze Mistrzów ekipa ze Stamford Bridge przegrała we wtorek z Dinamo Zagrzeb (0:1).

Zobacz także:

Władze angielskiego klubu podjęły w środę decyzję o zwolnieniu Thomasa Tuchela, który otrzyma 13 milionów funtów odszkodowania, podaje Daily Mail. Londyński klub zapłaci także dwa miliony funtów członkom sztabu szkoleniowego Niemca.

Cały czas trwają poszukiwania następcy Tuchela. W mediach najczęściej wymienia się nazwiska takich trenerów jak: Graham Potter, Mauricio Pochettino, czy Zinedine Zidane.

Czytaj więcej: Faworyt na nowego trenera Chelsea wytypowany. Spotkanie jeszcze dzisiaj

Komentarze