The Athletic: Liverpool z porozumieniem ws. Thiago

Thiago Alcantara
Thiago Alcantara fot. Elena Rusko / Sputnik/ Hepta / Sport Pictures

Liverpool FC doszedł do porozumienia z Bayernem Monachium w sprawie transferu Thiago Alcantary. Suma transakcji ma wynieść blisko 28 milionów funtów (30 milionów euro), donosi James Pearce z The Athletic. Hiszpan rozstanie się zatem z klubem z Bawarii po siedmiu latach.

Czytaj dalej…

Liverpool FC od dłuższego czasu wyrażał zainteresowanie pozyskaniem środkowego pomocnika. Wierząc doniesieniom angielskich dziennikarzy, negocjacje w sprawie transferu piłkarza nabrały tempa od poniedziałku. Wpływ na to miała sugestia sterników mistrzów Niemiec, którzy dali jasno do zrozumienia władzom The Reds, że zależy im na sfinalizowaniu transakcji przed startem sezonu w Bundeslidze.

O ile kluby doszły do porozumienia, to wciąż zawodnik nie dogadał się z Liverpoolem w sprawie warunków indywidualnych, co powinno mieć jednak miejsce niebawem. W powszechnej opinii powinna być to formalność, bo marzeniem Hiszpana jest gra w angielskiej ekipie. Stąd zawodnik nie zdecydował się na przedłużenie kontraktu z Bayernem w maju, gdy niemiecki klub złożył propozycję piłkarzowi.

Wyjątek zrobiony specjalnie dla Hiszpana

Mając na uwadze to, że Thiago skończył już 29 lat, to jest to pewna nowość w strategii transferowej Liverpoolu. Zwykle sternicy The Reds nie zatrudniają zawodników, którzy są blisko 30 urodzin, oferując im wysokie zarobki. W przypadku Hiszpana jest inaczej, a zwolennikiem tego transferu był Juergen Klopp. Niemiec już w momencie, gdy do Liverpoolu dołączył Naby Keita, stwierdził, że gwinejski piłkarz był najlepszym zawodnikiem Bundesligi obok Thiago.

Bardzo możliwe, że hiszpański pomocnik w szeregach Liverpoolu zastąpi Georiginio Wijnladuma. Holender ma jeszcze tylko przez rok ważny kontrakt z angielskim klubem, a ostatnio zainteresowanie tym piłkarzem zaczęła wyrażać FC Barcelona.

Odnotujmy, że Thiago w koszulce Bayernu zaliczył łącznie 235 meczów, w których zdobył 31 bramek, notując również 37 asyst. Mający włoskie korzenie piłkarz ma też na swoim koncie 39 spotkań w reprezentacji Hiszpanii, w której zadebiutował w 2011 roku.

Komentarze