Chris Smalling
Chris Smalling fot. Grzegorz Wajda

Media: W ciągu 48 godzin kolejna oferta ws. Smallinga

Fabrizio Romano przekonuje na łamach Twittera, że w ciągu najbliższych 48 godzin sternicy AS Romy mają złożyć kolejną ofertę ws. Chrisa Smallinga. Niewykluczone zatem, że Anglik ostatecznie zakotwiczy w szeregach klubu ze stolicy Włoch. Roma już od kilku miesięcy stara się pozyskać piłkarza na zasadzie transferu definitywnego.

Czytaj dalej…

Fabrizio Romano słynie ze sprawdzonych informacji na rynku transferowym. Najnowsze doniesienia włoskiego dziennikarza Sky Sport Italia dają do zrozumienia, że Roma nie zrezygnowała jeszcze z pozyskania defensora Manchesteru United. Chociaż piłkarza chciałby mieć u siebie także Inter Mediolan.

Chris Smalling w trakcie kampanii 2019/2020 był kluczową postacią defensywy AS Romy, której barw bronił na zasadzie wypożyczenia. Piłkarz co prawda nie miał w swoim porozumieniu z klubem z Wiecznego Miasta zawartej opcji związanej z transferem do Romy na stałe, ale przedstawiciel Serie A nie wykluczał takiego rozwiązania.

Anglik zdecydowany na zmianę klubu

Roma od kilku miesięcy stara się o Smallinga, ale nie potrafi dogadać się ze sternikami Red Devils w sprawie sumy odstępnego. Wygląda jednak na to, że rzymianie tuż przed zamknięciem okienka transferowego, co będzie miało miejsce już 5 października, zamierzają złożyć kolejną ofertę działaczom angielskiego klubu.

Smalling ma kontrakt ważny z Man Utd do końca czerwca 2022 roku. W szeregach teamu z Old Trafford piłkarz wystąpił jak na razie w 323 spotkaniach. Z kolei dla porównania w Romie zawodnik rozegrał 37 spotkań. W każdym razie Smalling w ekipie ze stolicy Włoch zapracował na zaufanie nie tylko sztabu szkoleniowego Romy, ale też kibiców Giallorissich.

Komentarze