Leo Messi
Leo Messi Cosmin Iftode / Sport Pictures

Media: Messi wybrał nowy klub. Bechler wskazuje na Man City

Marcelo Bechler znany z tego, że poinformował jako pierwszy o tym, że Neymar trafi z FC Barcelony do Paris Saint-Germain donosi, że Leo Messi podjął już decyzję w sprawie swojej przyszłości. Argentyńczyk podobno bierze pod uwagę tylko i wyłącznie transfer do Manchesteru City.

Czytaj dalej…

Od wtorkowego wieczoru media nie tylko w Hiszpanii zajęte są doniesieniami na temat przyszłości Messiego. Argentyński zawodnik wysłał już pismo do władz Dumy Katalonii, w którym piłkarz prosi o rozwiązanie kontraktu, co pozwoli mu związać się z nowym pracodawcą na zasadzie wolnego transferu.

Rozstanie boli, ale nie ma innego wyjścia

Teoretycznie Messi ma taką możliwość, co warunkuje jego umowa z Barceloną. Kłopot w tym, że decydenci Blaugrany przekonują, że taka opcja była możliwa do 10 czerwca. W związku z tym, że czas na podjęcie takie decyzji w tym roku już minął, to chętny na usługi reprezentanta Argentyny musiałby się liczyć z ogromnym wydatkiem, który może wynieść nawet 700 milionów euro. Tym samym scenariusz związany ze zmianą barw klubowych przybrał nowy oddźwięk.

Messi jednak przekonuje, że z powodu pandemii koronawirusa wszystko zostało opóźnione, więc i jego transfer mógłby mieć miejsce teraz, gdy tak naprawdę niedawno dobiegł końca sezon 2019/2020. Okazuje się, że chętnych na pozyskanie piłkarza nie brakuje. Kolejka składa się już z takich klubów jak: Manchester City, Inter Mediolan, Juventus FC, czy Paris Saint-Germain.

Argentyńczyk pewny swojej decyzji?

Obecny kontrakt Messiego z Barcą obowiązuje do końca czerwca 2021 roku. Nowy trener wicemistrzów La Liga Ronald Koeman co prawda chciał budować swój zespół w oparciu o Argentyńczyka, ale podobno dał mu w jednej z rozmów telefonicznych do zrozumienia, że po jego dowództwem nikt w zespole z Katalonii nie będzie mógł liczyć na przywileje. Tym samym Holender zakomunikował, że dla niego najważniejsza będzie drużyna.

Powyższe słowa miały wpłynąć na decyzję Messiego, który według różnych głosów zdążył już skontaktować się z Josepem Guardiolą, pytając Hiszpania o możliwość przeprowadzenia transakcji. Argentyńczyk jest podobno przekonany do projektu, który jest realizowany przez Man City, co według dziennikarza Esporte Interativo ma kluczowe znaczenie. Bechler w materiale wideo opublikowanym na Twitterze daje do zrozumienia, że Messi bierze tak naprawdę pod uwagę tylko transfer do aktualnych wicemistrzów Anglii.

Komentarze