Piłkarze Manchesteru City
Piłkarze Manchesteru City fot. Razvan Pasarica / SPORTPICTURES

Media: Man City porozumiał się z Ferranem Torresem

Manchester City według najnowszych doniesień serwisu Eurosport.co.uk jest bliski pozyskania Ferrana Torresa z Valencii CF. Klub z siedzibą na Etihad Stadium podobno doszedł już do porozumienia z zawodnikiem w sprawie warunków indywidualnych.

Czytaj dalej…

Źródła bliskie piłkarzowi Nietoperzy przekazały Eurosportowi, że przedstawiciele zawodnika spotkali się w środę z działaczami Obywateli. W trakcie tego spotkania miało dojść do porozumienia w sprawie umowy piłkarza z angielskim klubem.

Ferran Torres ma wypełnić lukę po Sane

Aby transakcja z udziałem Ferrana Torresa mogła dojść do skutku, to teraz sternicy Man City muszą znaleźć kompromis w rozmowach z działaczami Valencii w sprawie sumy odstępnego. Warto zaznaczyć, że obecny kontrakt zawodnika obowiązuje do końca czerwca 2021 roku. Nie jest też żadną tajemnicą, że klub z Hiszpanii jest chętny na sprzedaż 20-latka, który w angielskiej ekipie miałby wypełnić lukę po odejściu Leroya Sane.

Warto jednak zaznaczyć, że nie tylko Manchester City wyrażał zainteresowanie zawodnikiem. Ferran Torres znajdował się też na celowniku dwóch klubów ze stolicy Hiszpanii. Wygląda jednak na to, że liderem w wyścigu po piłkarza jest klub z Wysp Brytyjskich. Tym bardziej że zwolennikiem pozyskania tego piłkarza w Man City, jest Josep Guardiola.

Warsztat trener Guardioli jeszcze bardziej rozwinie 20-latka

Zaledwie 20-letni zawodnik zasłynął już z niezwykłej szybkości, kreatywności i zaawansowanego wyszkolenia technicznego. Mimo młodego wieku Ferran Torres już jest jednym z najlepszych skrzydłowych w La Liga. Tymczasem praca pod skrzydłami Hiszpana Guardioli może uczynić go wyjątkowym zawodnikiem. Niewykluczone, że ten czynnik może mieć kluczowy wpływ na ewentualny transfer piłkarza do Man City.

Dodajmy, że urodzony w Foios zawodnik w trakcie trwającej kampanii wystąpił łącznie w 42 spotkaniach, w których zdobył sześć trafień, notując też siedem asyst. Serwis Transfermarkt wycenia Ferrana Torresa na 45 milionów euro.

Komentarze