Gareth Bale
Gareth Bale fot. Grzegorz Wajda

Media: Bale w Tottenhamie zarobi 13 mln funtów

Gareth Bale zostanie zawodnikiem Tottenhamu Hotspur, podaje Daily Mail. Reprezentant Walii ma dołączyć do ekipy z Londynu na wypożyczenie, w którego trakcie będzie zarabiał ponad 13 milionów funtów. Część pensji zawodnika będzie opłacać dotychczasowy klub zawodnika – Real Madryt.

Czytaj dalej…

Gareth Bale wraca zatem do Tottenhamu po siedmiu latach spędzonych w Hiszpanii. Warto odnotować, że kluczową rolę w pozyskaniu zawodnika przez londyński klub miał odegrać według angielskich dziennikarzy Jose Mouronho.

Reprezentant Walii uzgodnił warunki rocznej umowy, która według Sportsmail jest warta ponad 13 milionów funtów – z czego część zostanie sfinansowana przez Real Madryt. Na dzisiaj nie jest znane, czy sternicy Kogutów będą mieli możliwość wykupienia zawodnika na stałe.

Transfer wkrótce

Odnotujmy, że Bale ma kontrakt ważny z Królewskimi do końca czerwca 2022 roku. W momencie, gdy Walijczyk dołączył do teamu ze stolicy Hiszpanii, był bohaterem jednego z najdroższych transferów w historii, który kosztował blisko 92 miliony funtów (101 milionów euro).

Warto odnotować, że Tottenham w czwartek zmierzy się w ramach eliminacji do Ligi Europy z Lokomotivem Płowdiw. Po tym spotkaniu ma zostać ogłoszone oficjalne pozyskanie piłkarza przez londyńską ekipę.

Chociaż ostatnio pojawiły się w mediach doniesienia, że w zamian za Bale’a do klubu ze stolicy Hiszpanii miał trafić jeden z piłkarzy Tottenhamu, to ostatecznie nic takiego nie będzie miało miejsca, twierdzi Daily Mail.

Nie tylko wzmocni się ofensywa, ale i defensywa

Oprócz walijskiego skrzydłowego do teamu z Londynu trafi też Sergio Reguilon, który jednak dołączy do Tottenhamu na zasadzie osobnej transakcji. Zawodnik wkrótce ma przejść testy medyczne, po których ma parafować kontrakt na pięć lat z przedstawicielem angielskiej ekstraklasy. Suma transakcji ma wynieść 27 milionów funtów.

Komentarze