Leo Messi
Leo Messi fot. Paul Ursachi / Sport Pictures

Sky Sports: Manchester City zrezygnował z transferu Leo Messiego

Dziennikarze Sky Sports przeprowadzili rozmowę ze znaną ekspertką ligi hiszpańskiej, Semrą Hunter. Jej zdaniem temat transferu Lionela Messiego do Manchesteru City jest już sprawą zamkniętą. Anglicy mają dłużej nie zabiegać o gwiazdora z Argentyny.

Czytaj dalej…

33-latek był mocno łączony z przenosinami do Wielkiej Brytanii latem tego roku. Ostatecznie do transferu nie doszło, gdyż zablokowała go FC Barcelona. Katalończycy oczekiwali, że Anglicy zapłacą za Argentyńczyka aż 700 milionów euro, bo taką kwotę miał wpisaną w umowie. Sytuacja zmieni się jednak diametralnie latem przyszłego roku, gdyż kontrakt Messiego z Barcą wygaśnie. Pomimo tego, zdaniem Semry Hunter, The Citizens mogą nie zdecydować się na sprowadzenie tego zawodnika.

– Wiem od kogoś, kto obserwuje blisko tę sytuację, że latem nie dojdzie do dalszego zabiegania o Messiego. Nie będzie oferty w tej sprawie. Na podstawie informacji, jakie posiadam, mogę powiedzieć, że drzwi dla tego transferu są zamknięte – zdradziła Hunter w rozmowie ze Sky Sports.

Dwa powody przeciwko transferowi Messiego

Okazuje się, że jednym z głównych powodów, jakie zniechęcają Manchester City do sprowadzenia Lionela Messiego, są zarobki tego zawodnika. – Anglicy mają swoje powody. A właściwie, to dwa. Pierwszym jest wiek, a drugim finanse. Leo zbliża się już powoli do zmierzchu swojej kariery i sprowadzając go musisz się liczyć z tym, że nie będzie już prezentował gry na takim poziomie jak w ostatnich 17 latach. Nawet on sam przyznał, że zbliża się powoli do momentu, w którym trzeba będzie pomyśleć o końcu kariery – zauważyła ekspertka.

– Co do finansów, to nawet, jeśli dołączyłby do City za darmo, to i tak jego zarobki byłyby astronomicznie wysokie. Messi zarabia coś około 100 mln euro za sezon. Każdy klub, nie tylko City, by to odczuł. Nie są to wydatki, na jakie chcesz się zdecydować, zwłaszcza w czasach pandemii – dodała Hunter.

Ekspertka z Hiszpanii zasugerował, że Manchester City będzie wolał zainwestować pieniądze w młodszych i perspektywicznych zawodników. Co prawda klub nie zajął na razie stanowiska w tej sprawie, ale źródło, jakim jest Semra Hunter, wydaje się być wiarygodne. Zwłaszcza, że wypowiedzi eksperta cytowane są przez Sky Sports. Sam Lionel Messi nie zdradził na razie w żadnym wywiadzie jakie ma plany odnośnie dalszej przyszłości. Nie złożył na razie deklaracji czy zostanie w Barcelonie po zakończeniu obecnego sezonu.

Komentarze