Jadon Sancho (z lewej)
Jadon Sancho (z lewej) fot. PressFocus

Man Utd nie zrezygnował ze starań o Sancho

Manchester United wciąż ma w swoich planach pozyskanie Jadona Sancho z Borussii Dortmund. Portal 90min.com przekonuje na swoich łamach, że klub z Old Trafford chce zachęcić reprezentanta Anglii do zmiany klubu jeszcze przed startem przyszłorocznych mistrzostw Europy.

Czytaj dalej…

Manchester United już od kilku miesięcy łączony jest z transferem Jadona Sancho. Kością niezgody pozostają jednak kwestie finansowe. Sternicy Czerwonych Diabłów nie potrafią porozumieć się z klubem z Bundesligi w kwestii sumy odstępnego.

20-latek wyceniany jest przez BVB na mniej więcej 111 milionów euro. Tymczasem Manchester United ma nadzieję, że uda mu się pozyskać zawodnika za mniejsze pieniądze. Kwestią sporną ma być podobno właśnie 11 milionów euro, a żadna ze stron nie chce ustąpić. W związku z tym, że angielski klub nie porozumiał się z władzami BVB ostatniego lata, to ostatecznie szeregi Czerwonych Diabłów wzmocnili: Facundo Pellistri i Amada Diallo.

Obecny kontrakt Sancho z aktualnymi wicemistrzami Niemiec obowiązuje do końca czerwca 2023 roku. W trakcie trwającej kampanii zawodnik wystąpił łącznie w dziewięciu spotkaniach, notując w nich dwa trafienia i cztery asysty.

Angielski klub już od ponad roku wyraża chęć pozyskania Sancho. Negocjacje okazały się bezowocne także w trakcie ostatniej sesji transferowe, mimo że dziennikarze z Wysp Brytyjskich wyrażali przekonanie, że transfer dojdzie do skutku.

Sternicy angielskiej ekipy są świadomi, że pozyskanie reprezentanta Anglii zimą będzie trudne, ale niemożliwe. Przypomnijmy, że Borussia w styczniu minionego roku sprzedała do Chelsea FC Christiana Pulisicia, który do ekipy z Signal Iduna Park został wypożyczony do końca sezonu. Amerykanin zespół The Blues wzmocnił latem 2019 roku. Taki stan rzeczy ma sprawić, że władze Man Utd wierzą, że w końcu uda im się pozyskać Sancho.

Dodajmy, że podopieczni Ole Gunnara Solskjaera plasują się aktualnie dopiero na 14. miejscu w ligowej klasyfikacji. W siedmiu spotkaniach Premier League piłkarze Man Utd zaliczyli trzy zwycięstwa, tyle samo porażek i jeden remis.

Komentarze