Kalidou Koulibaly
Kalidou Koulibaly fot. Grzegorz Wajda

Koulibaly jednak w promocji dla Man City?

The Mirror na swoich łamach sugeruje, że SSC Napoli obniży kwotę za Kalidou Koulibaly’ego. Pierwotnie mówiło się o tym, że klub z Kampanii oczekuje za swojego zawodnika 80 milionów funtów. Najnowsze doniesienia wskazują, że piłkarz może kosztować 20 milionów funtów mniej.

Czytaj dalej…

W ostatnim czasie na faworyta do pozyskania rosłego defensora wyrósł Manchester City. Ustępujący mistrz Premier League nie jest jednak jedynym klubem, który wyraża chęć pozyskania zawodnika. Koulibaly znajduje się również na radarze Liverpoolu FC, czy Manchesteru United.

Guardiola z konkretnymi planami

Coraz częściej w angielskich mediach słychać jednak głosy, że reprezentant Senegalu jest jednym z trzech głównych celów Man City na zbliżające się okno transferowe, które wystartuje w Anglii już 27 lipca i potrwa do 5 października.

Wierząc medialnym doniesieniom, to menedżer The Citizens ma konkretne plany związane ze wzmocnieniem swojego zespołu. Josep Guardiola chciałby, aby jego drużynę zasilili: środkowy obrońca, lewy obrońca i napastnik. Manchester City ma zatem zamiar wzmocnić się przed kolejną edycją Ligi Mistrzów.

Jeśli nie Senegalczyk, to kto?

W kontekście Koulibaly’ego warto jednak zaznaczyć, że nie tylko on jest postrzegany jako cel na wzmocnienie defensywy Obywateli. Wysoko w gabinetach klubowych sterników stoją również akcja Nathana Ake z Bournemouth, za którym przemawia wiek. Defensor Wisienek jest o cztery lata młodszy od Senegalczyka.

Komentarze