James Rodriguez
James Rodriguez fot. Grzegorz Wajda

James Rodriguez zawodnikiem Evertonu

James Rodriguez został nowym zawodnikiem Evertonu, poinformował klub z siedzibą na Goodison Park. Kolumbijczyk z przedstawicielem Premier League parafował umowę na dwa lata z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Czytaj dalej…

James Rodriguez od kilku tygodni był łączony z transferem do Evertonu. Kolumbijski zawodnik chciał ponownie trafić pod skrzydła trenera Carlo Ancelottiego, z którym zawodnikowi najlepiej się współpracowało.

Przypomnijmy, że to właśnie w momencie, gdy włoski trener prowadził Real Madryt, to James Rodriguez był najlepszym zawodnikiem La Liga w sezonie 2014/2015, w którego trakcie Kolumbijczyk zaliczył 29 spotkań, w których zaliczył 13 trafień i 13 asyst.

Nowa era w życiu reprezentanta Kolumbii

James Rodriguez wywalczył osiem mistrzowskich tytułów w czterech krajach, w których grał. Na koncie zawodnika są też dwa triumfy w Lidze Mistrzów z Realem Madryt. Kolumbijczyk zwyciężył też z FC Porto w Lidze Europy.

– Nie mogę się doczekać tego, aby grać, ale moim celem są zwycięstwa – mówił James Rodriguez cytowany przez oficjalną stronę Evertonu.

– Zdecydowałem się na taki transfer, chcąc się nie tylko odbudować, ale też rozwijać. Chcę pomóc drużynie w odnoszeniu zwycięstw i w prezentowaniu ładnej dla oka gry – kontynuował piłkarz.

– Jestem przekonany, że z Carlo i jego sztabem szkoleniowym możemy osiągnąć wielkie rzeczy, a jednym z głównych powodów, który miał wpływ na mój transfer była obecność w klubie trenera Ancelottiego – dodał zawodnik.

Komentarze