Joe Hart
Joe Hart fot. Rafał Rusek

Hart na dwa lata w Tottenhamie

Tottenham Hotspur sfinalizował we wtorek transfer byłego bramkarza reprezentacji Anglii Joe Harta. 33-latek, który w ostatnim czasie występował w Burnley, podpisał z Kogutami kontrakt do czerwca 2022 roku.

Czytaj dalej…

Hart, który na swoim koncie ma 75 występów w drużynie narodowej, największe sukcesy w swojej karierze święcił w barwach Manchesteru City. Z klubem z Etihad Stadium dwukrotnie zdobywał mistrzostwo Anglii, a także triumfował w krajowych pucharach.

Z Manchesterem City definitywnie, po wcześniejszych wypożyczeniach do Torino i West Hamu United, rozstał się w 2018 roku, kiedy przeniósł się do Burnley. Pobytu w tym klubie nie może jednak zaliczyć do udanych, bowiem przegrał rywalizację o miejsce w składzie z Nickiem Pope’m.

Hart: Zaczynam wszystko od nowa

Teraz Hart zasilił szeregi Tottenhamu Hotspur, w którym będzie musiał jednak pogodzić się z rolą rezerwowego. W wywiadzie udzielonym oficjalnej stronie internetowej zapewnia jednak, że jest gotowy na nowe wyzwanie.

– Po pierwsze, chciałbym podziękować klubowi za to, że coś we mnie zobaczył. Ostatnie lata były dla mnie trudne, ale cały czas czuję, że mogę wiele dać drużynie. Mogę patrzeć na wszystko pozytywnie. Czuję, że zaczynam od nowa i bardzo mi się to podoba. Moje ciało na pewno jest na to gotowe. Jestem gotowy, by naciskać i wrócić do dawnej formy – powiedział Hart, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Komentarze