Fulham lub Newcastle pokrzyżują plany Tottenhamu ws. Milika?

Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik fot. Grzegorz Wajda

Arkadiusz Milik według medialnych doniesień dzisiaj ma odbyć spotkanie na szczycie, które ma prowadzić do zmiany klubu przez Polaka z SSC Napoli do Tottenhamu Hotspur. Tymczasem La Gazzetta dello Sport twierdzi, że polskiego napastnika chcą też takie kluby jak Fulham FC i Newcastle United.

Czytaj dalej…

Arkadiusz Milik może czuć się rozczarowany, bo jeszcze w miniony piątek wszystko wskazywało na to, że reprezentant Polski zasili szeregi AS Romy. Klub z Wiecznego Miasta porozumiał się z Napoli w sprawie transferu definitywnego. Ostatecznie transakcja nie doszła do skutku, chociaż Polak był już po testach medycznych.

Ostatnio najbardziej zdeterminowany w sprawie transferu z udziałem Milika wydawał się londyński Tottenham. W każdym razie włoscy dziennikarze przekonują, że sternicy The Spurs nie są jedynymi, którzy myślą o zatrudnieniu polskiego napastnika.

Polski napastnik w końcu trafi do Premier League?

Na łamach internetowego wydania La Gazzetta dello Sport można przeczytać, że Milik znajduje się również na radarze Fulham i Newcastle. Polski napastnik ma kosztować mniej więcej 25 milionów euro (23 miliony funtów). Klub z Kampanii jest podobno zdecydowany na to, aby sprzedać byłego piłkarza AFC Ajaxu.

26-latek w trakcie kampanii 2019/2020 wystąpił łącznie w 35 meczach Azzurrich, w których zdobył 14 bramek, w tym 11 w Serie A. Obecna umowa zawodnika z Napoli wygasa z końcem czerwca 2021 roku. Jednocześnie w przypadku braku porozumienia w sprawie zmiany klubu w trakcie trwającego okienka transferowego, zawodnik będzie mógł podpisać umowę z nowym pracodawcą już w styczniu. Wówczas do nowego klubu zawodnik trafiłby 1 lipca 2021 roku.

Milik to przede wszystkim środkowy napastnik, który może grac jednak na skrzydle lub za plecami napastnika. Dodajmy, że zawodnik ma na swoim koncie 51 występów w reprezentacji Polski, w których zdobył 15 bramek.

Komentarze