Kibice Liverpoolu
Kibice Liverpoolu fot. Grzegorz Wajda

Diogo Jota oficjalnie w Liverpoolu

Ostatnie dni są niezwykle intensywne w biurach Liverpoolu. W piątek zawodnikiem The Reds został Thiago Alcantara, natomiast w sobotę klub z Anfield Road oficjalnie potwierdził pozyskanie Diogo Joty. 23-letni reprezentant Portugalii przenosi się do zespołu Juergena Kloppa na zasadzie definitywnego transferu z Wolverhamptonu Wanderers.

Czytaj dalej…

Liverpool na sprowadzenie piłkarza przeznaczył 40 milionów funtów. Kwota ta może wzrosnąć jeszcze o pięć milionów funtów w różnego rodzaju bonusach.

– To naprawdę ekscytujący moment dla mnie i dla mojej rodziny. Cała moja droga, odkąd byłem dzieckiem, do teraz, kiedy dołączam do takiego klubu jak Liverpool, jest po prostu niewiarygodna – powiedział Diogo Jota po podpisaniu kontraktu, cytowany przez oficjalną stronę The Reds.

– To jedna z najlepszych drużyn na świecie, w tej chwili najlepsza, ponieważ są mistrzami świata. Kiedy patrzysz na Premier League, zawsze widzisz Liverpool jako jedną z największych drużyn w kraju, więc nie sposób powiedzieć “nie”. Chciałem tutaj trafić, a teraz chcę dać z siebie wszystko i mam nadzieję, że mogę stać się dobrą opcją dla Liverpoolu na przyszłość – dodał.

Klopp: Diogo Jota dam nam wiele opcji

Zachwycony sprowadzenie Portugalczyka jest niemiecki szkoleniowiec Liverpoolu, Juergen Klopp. – To zawodnik, który daje nam wiele opcji wykorzystania go. Ma 23 lata i ma ogromny potencjał. Ma szybkość, potrafi grać kombinacyjnie, potrafi bronić i grać w pressingu. Daje nam ważne opcje dla różnych systemów, ponieważ może grać w zasadzie na każdej pozycji z przodu w ustawieniu 4-3-3, a jeśli gramy czwórką pomocników, może grać na obu skrzydłach – powiedział Klopp w wywiadzie udzielonym oficjalnej stronie klubu.

– Jest częścią niewiarygodnego portugalskiego pokolenia, w którym jest naprawdę dużo bardzo dobrze wyszkolonych zawodników. Widzieliśmy niedawno reprezentację Portugalii i jest to dość imponujące. Jestem bardzo szczęśliwy, że mam go tutaj. Do tego to naprawdę fajny gość – dodał Niemiec.

Trzy sezony w Anglii

Diogo Jota do Wolverhamptonu Wanderers trafił latem 2017 roku, początkowo na zasadzie wypożyczenia, a następnie definitywnego transferu z Atletico Madryt. W pierwszym sezonie rozegrał w barwach Wilków 44 spotkania zdobywając 17 bramek na boiskach Championship, czym bardzo mocno przyczynił się do awansu drużyny do Premier League.

W kolejnych dwóch sezonach pozostawał bardzo ważnym zawodnikiem zespołu prowadzonego przez Nuno Santo, rozgrywając łącznie 67 meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej i zdobywając w nich 16 bramek.

Komentarze