Kibice Chelsea
Kibice Chelsea fot. Rafał Rusek

Chilwell blisko zmiany klubu, zawodnik ma trafić do Chelsea

BBC Sport donosi na swoich łamach, że Chelsea FC jest bliska porozumienia w sprawie transferu z udziałem Bena Chilwella. Transakcja związana ze zmianą barw klubowych przez piłkarza ma zostać sfinalizowana na początku przyszłego tygodnia.

Czytaj dalej…

23-letni zawodnik od dłuższego czasu przez media był łączony z transferem do klubu z zachodniego Londynu. Wiele wskazuje na to, że wkrótce transakcja dojdzie do skutku, chociaż jeszcze w lipcu menedżer Leicester Brenadan Rodgers przekonywał, że zawodnik nie jest na sprzedaż.

Chęć gry w elitarnych rozgrywkach wpłynęła na decyzję

Fakt, że Lisy nie wywalczyły jednak w Premier League miejsca premiowanego grą w Lidze Mistrzów, co może zapewnić piłkarzowi Chelsea, miał być jednak kluczowy w kontekście przyszłości Chilwella.

23-latek to 11-krotny reprezentant Anglii, który jest wychowankiem Leicester City. Do pierwszej drużyny Lisów zawodnik dołączył już w 2015 roku. W ekipie z siedzibą na King Power Stadium piłkarz zaliczył łącznie 123 mecze, notując w nich cztery trafienia.

Chilwell ma kontrakt ważny z Leicester do 2024 roku. Chociaż ostatnio dużo mówi się o transferze do londyńskiego klubu angielskiego defensora, to warto pamiętać, że Chilwell nie jest jedynym zawodnikiem, który znajduje się na celowniku Chelsea. Na radarze władz The Blues jest też Kai Havertz z Bayeru Leverkusen.

Chelsea z ambitnymi planami na nową kampanię

Przypomnijmy, że rozgrywki angielskiej ekstraklasy w sezonie 2019/2020 stołeczny team zakończył na czwartym miejscu. Przed startem nowej kampanii Chelsea zdążyła się już wzmocnić dwoma ciekawymi zawodnikami, czyli Hakimem Ziyechem i Timo Wernerem. Start nowego sezonu Premier League zaplanowany jest na 12 września.

Komentarze