Kibice Chelsea
Kibice Chelsea fot. Rafał Rusek

Chilwell na wagę złota dla Chelsea

Wczoraj światło dzienne ujrzała wiadomość dziennikarzy niemieckiego Bildu, że szeregi Chelsea FC latem być może zasilić Timo Werner. Tymczasem dzisiaj Sky Sports podał, że team z zachodniego Londynu planuje też zarzucić sieci na Bena Chilwella z Leicester City.

Czytaj dalej…

11-krotny reprezentant Anglii ma być jednym z głównych celów The Blues na letnie okno transferowe. Transakcja z udziałem Chilwella jest o tyle możliwa, że bardzo realne są rozstania z klubem przez Emersona Palmieriego i Marcosa Alonso, którzy budzą zainteresowanie takich klubów jak: Inter Mediolan, Juventus FC, czy SSC Napoli.

23-letni piłkarz Lisów ma kontrakt ważny z klubem z King Power Stadium do końca czerwca 2024 roku, ale nie stanowi to żadnego kłopotu dla sterników Chelsea, którzy są zdeterminowani, aby pozyskać piłkarza.

Chelsea letnim królem polowania?

Kłopotem dla decydentów The Blues może być jednak przekonanie działaczy Leicester do transferu. Tym bardziej że Lisy mają cel, aby spróbować zawojować kolejną edycję Ligi Mistrzów, co jest realnym planem do zrealizowania, mając na uwadze to, że Leicester aktualnie plasuje się na trzeciej pozycji w ligowej klasyfikacji, wyprzedzając Chelsea o pięć “oczek”.

Odnotujmy, że menedżer ekipy z zachodniego Londynu w osobie Franka Lamparda miał plan, aby pozyskać lewego defensora, odkąd objął stanowisko opiekuna stołecznej drużyny latem minionego roku. Wygląda jednak na to, że taki ruch będzie możliwy, dopiero gdy londyńczykom uda się sprzedać jakichś piłkarzy.

Dodajmy, że Chilwell w trakcie kampanii 2019/2020 wystąpił łącznie w 28 spotkaniach, notując w nich dwa trafienia i cztery asysty.

Komentarze