Kibice Arsenalu
Kibice Arsenalu fot. SPORT PICTURES

Arsenal zgodził się sprzedać swojego bramkarza

Bramkarz Arsenalu, Emiliano Martinez zmieni najprawdopodobniej pracodawcę. Sky Sports donosi, że Kanonierzy zaakceptowali ofertę w wysokości 16 milionów funtów złożoną w tym tygodniu przez Aston Villę.

Czytaj dalej…

28-letni Argentyńczyk jest gotowy na przenosiny do Birmingham. Pojawił się już w siedzibie klubu, gdzie przejdzie testy medyczne i będzie rozmawiał o warunkach indywidualnego kontraktu. Ostatecznie Arsenal może otrzymać za Martineza nawet 20 milionów funtów. W grę wchodzą bowiem także bonusy.

Rezerwowy w Arsenalu

Martinez ma jeszcze ważny przez dwa lata kontrakt z Arsenalem. Nie zdołał się jednak przebić na stałe do pierwszego składu Kanonierów. Trzeba przy tym zaznaczyć, że zbierał wysokie noty, gdy w trakcie ostatniego sezonu zastępował między słupkami kontuzjowanego Bernda Leno.

Łącznie w 23 meczach poprzedniego sezonu zachował dziewięć czystych kont. Pomógł Arsenalowi wygrać FA Cup i Tarczę Wspólnoty przed rozpoczęciem rozgrywek Premier League. W Aston Villi powinien z miejsca wskoczyć do wyjściowej jedenastki.

Komentarze