Dele Alli
Dele Alli fot. Grzegorz Wajda

Alli zostanie w Tottenhamie?

Menedżer Tottenhamu Hotspur Jose Mourinho jest przekonany, że Dele Alli nie odejdzie z klubu podczas trwającego okna transferowego. Przyszłość 24-letniego pomocnika stanęła pod znakiem zapytania, po tym jak nie znalazł się w kadrze na ostatnie spotkania przeciwko Lokomotiwowi Płowdiw i Southampton.

Czytaj dalej…

Sam Dele Alli nie może narzekać na brak zainteresowania, a wśród klubów, które chętnie by go sprowadziły do zespołu wymieniane było między innymi Paris Saint-Germain. Mourinho jest jednak przekonany, że piłkarz pozostanie w jego zespole.

– Wierzę, że tak będzie. Mogę nawet powiedzieć, że jestem przekonany, że tak będzie – powiedział Mourinho w rozmowie ze Sky Sports News.

Wzloty i upadki Alliego

W ostatnim czasie Dele Alli nie jest ulubieńcem portugalskiego menedżera Tottenhamu Hotspur, który przyznaje, że problemem pomocnika są wzloty i upadki, jeżeli chodzi o prezentowaną przez niego formę.

– Wszyscy wiemy, że odkąd Dele przybył z MK Dons miał wzloty i upadki, miał wspaniałe okresy, a także takie, w których jego występy nie były na najwyższym poziomie. Podczas mojego pobytu było podobnie. Miał momenty, w których prezentował się dobrze, ale były także okresy, w których grał słabiej – powiedział Mourinho.

– To coś normalnego, że kiedy jesteś w świetnej formie, to grasz, bo na to zasługujesz i dajesz dużo zespołowi, ale kiedy nie masz dobrego okresu, to nie grasz. To proste. Zawodnicy muszą udowodnić na boisku swoimi występami, że w konkretnym momencie są w dobrej formie – kontynuował Portugalczyk.

– Na jutrzejsze spotkanie został powołany, ale decyzja o tym czy zagra do początku, czy rozpocznie mecz na ławce rezerwowych nie została jeszcze podjęta. Jeśli pojawi się na boisku na minutę lub 90 minut musi nam pokazać, że na to zasługuje. Nie ma z nim żadnego problemu, ale jak w przypadku każdego innego zawodnika, ważne są występy – dodał.

Komentarze