Piłkarze Chelsea
Piłkarze Chelsea fot. Rafał Rusek

Thiago Silva podpisał kontrakt z Chelsea

Zgodnie z wcześniejszymi spekulacjami Thiago Silva został nowym piłkarzem londyńskiej Chelsea. Dotychczasowy defensor Paris Saint-Germain podpisał w piątek roczną umowę z klubem z angielskiej Premier League.

Czytaj dalej…

35-latek trafia na Stamford Bridge bez sumy odstępnego, gdyż wcześniej wygasł jego kontrakt z paryżanami. Po raz ostatni reprezentował on barwy mistrzów Francji 23 sierpnia w finale Ligi Mistrzów.

Wzmocnienie defensywy

Thiago Silva to spore wzmocnienie defensywy The Blues. W poprzednim sezonie Premier League Chelsea straciła aż pięćdziesiąt cztery gole. Najwięcej, jeśli chodzi o klubu z topowej dziesiątki.

– Jestem niezwykle szczęśliwy, że dołączam do tego zespołu i będę częścią składu Franka Lamparda – powiedział Silva. – Chcę sprostać temu wyzwaniu i to dla mnie zaszczyt – dodał.

W barwach PSG Silva rozegrał ponad dwieście meczów. W ciągu ośmioletniego pobytu w stolicy Francji zdobył siedem mistrzostw kraju. W tym roku dotarł do finału Ligi Mistrzów.

Kolejne wzmocnienie Chelsea

Thiago Silva podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia go o kolejny sezon. Nie jest on pierwszym wzmocnieniem Chelsea w tym oknie transferowym. Londyńczycy pozyskali wcześniej trzech innych zawodników. Do klubu trafili lewy defensor Ben Chilwell z Leicester. Ponadto do kadry zespołu trafili napastnicy, Hakim Ziyech i Timo Werner.

Chelsea łączona jest także ze skrzydłowym Bayeru Leverkusen i reprezentacji Niemiec, Kaim Havertzem.

Komentarze