Piłkarze Manchesteru City
Piłkarze Manchesteru City fot. Razvan Pasarica / SPORTPICTURES

Ruben Dias w Manchesterze City. Klub żegna Otamendiego

W środowy poranek potwierdzono finalizację transferu Rubena Diasa z Benfiki do Manchesteru City. W ramach wymiany do portugalskiego klubu trafia z kolei Nicolas Otamendi. The Citizens pozyskali tym samym trzeciego gracza w tym oknie transferowym.

Czytaj dalej…

Sky Sports donosi, że angielski klub zapłacił za Diasa 62 miliony funtów, a w ramach bonusów Benfica ma otrzymać dodatkowe trzy miliony. O tym, że transakcja dojdzie do skutku działacze z Lizbony informowali już w niedzielę wieczorem. W ostatnich dwóch dniach kluby negocjowały ostatnie szczegóły. Ostatecznie, w środę z samego rana, potwierdzono, że doszło do transferu.

W drugą stronę, do Portugalii, udaje się natomiast jeden z graczy The Citizens. Mowa o Nicolasie Otamendim, za którego Benfica płacić będzie 13,6 miliona funtów.

Następca Kompany’ego

Dias staje się tym samym trzecim wzmocnieniem Manchesteru City w tym oknie transferowym. Wcześniej do klubu trafili Nathan Ake i Ferran Torres. Na Etihad Stadium nowy gracz nosić będzie numer 3. Podpisał umowę na sześć kolejnych lat.

23-latek jest środkowym prawym defensorem. Pep Guardiola szukał zawodnika o takich predyspozycjach, odkąd z klubem pożegnał się Vincent Kompany. Dias był w ostatnich trzech sezonach kluczową postacią Benfiki. Znalazł się też w kadrze Portugalii na mundial w 2018 roku.

Gracz ten jest wychowankiem lizbońskiego klubu, a pierwsze kroki w dorosłym zespole stawiał w sezonie 2014-2015. Do drużyny tej dołączył jednak znacznie wcześniej. W 2010 roku zaczął bowiem grę w zespole U-15.

Komentarze